Rôzne Správy

Ples v opere obmedzí mestskú hromadnú dopravu v centre Bratislavy

Vo večerných hodinách bude vylúčená premávka električiek na Mostovej a Jesenského ulici. Dôvodom je noblesný Ples v opere plný známych osobností.

Ilustračný obrázok k článku Ples v opere obmedzí mestskú hromadnú dopravu v centre Bratislavy
6
Galéria
Zdroj: DPB, a. s.

Historická budova Slovenského národného divadla sa v sobotu večer zmení na veľkú plesovú dvoranu. Medzi hosťami Plesu v opere budú desiatky známych osobností z oblasti vedy, hospodárstva, politiky, školstva, športu a kultúry. Dámy zažiaria v nádherných róbach, páni zas v elegantných oblekoch. Takáto noblesná udalosť sa, žiaľ, nezaobíde bez obmedzení v mestskej hromadnej doprave.

Okružné trasy električiek

V čase príchodu hostí na ples sa cestujúci musia pripraviť na to, že sa električkou do okolia historickej budovy SND nedostanú. V sobotu 12. januára približne od 18:00 do 20:30 hod. bude vylúčená premávka električiek na Mostovej a Jesenského ulici.

Linka 4 smer Dúbravka: od zastávky „Kamenné nám.“ po trase Námestie SNP, Kapucínska, tunel, Nábr. arm. gen. Svobodu, kde sa od zastávky „Kráľovské údolie“ napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávky „SND“, „Nám. Ľ. Štúra“ a „Most SNP“. Obslúži zastávky „Nám. SNP“ a „Kapucínska“.

Linka 8 okružná trasa: od zastávky „Poštová, Martinus“ po trase Kapucínska, tunel, Nábr. arm. gen. Svobodu, MOST SNP, Rázusovo nábr., Vajanského nábr., Šafárikovo nám., kde sa od zastávky „Šafárikovo nám.“ napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávky „Nám. SNP“, „SND“ a „Nám. Ľ. Štúra“. Obslúži zastávky „Kapucínska“, „Chatam Sófer“ a „Most SNP“.

Linky 29 a 70: vodiči v smere k Mostu SNP obslúžia aj zastávku „Nám. Ľ. Štúra“ na Vajanského nábreží ako linka N33. Zastávka je premiestnená pred križovatku s Kúpeľnou ulicou.

Zdroj: dpb.sk

Obmedzenia MHD kvôli Plesu v opere
6
Galéria
Zdroj: DPB, a. s.
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM