Rôzne

Pláž Lido sa stane skutočnosťou. Mesto dalo projektu zelenú

Projekt mestskej pláže na petržalskom brehu Dunaja je o krok bližšie k realizácii. Podľa optimistických predpokladov by mohla byť hotová do dvoch rokov.

Ilustračný obrázok k článku Pláž Lido sa stane skutočnosťou. Mesto dalo projektu zelenú
6
Galéria
Zdroj: Compass Architekti

Na pravom brehu Dunaja, medzi Starým mostom a Prístavným mostom, sa kedysi rozprestierala verejná pláž Lido aj s kúpaliskom. Bolo to obľúbené výletné miesto mnohých Bratislavčanov, ktorí si tam mohli zaplávať priamo v Dunaji.

Pláž zanikla koncom 70. rokov minulého storočia a momentálne je spomínaný priestor v úbohom stave. Svitá však na lepšie časy a v blízkej budúcnosti by sme sa mohli dočkať obnovy legendárnej pláže.

Súhlas od mesta

O projekte mestskej pláže, za ktorou stoja iniciatívy Lido Lagúna a Nové Lido, sme vás informovali už pred rokom. Vtedy sa čakalo na vyjadrenie hlavného mesta. „Po tom, čo štúdia prírodného kúpaliska ležala rok na magistráte, sme dostali stanovisko. To je zo strany magistrátu priaznivé,“ prezradil Martin Mišík z Asociácie bratislavských vodáckych klubov s tým, že mesto privítalo plán oživiť kúpalisko a momentálne autori štúdie pracujú na zapracovaní niektorých technických pripomienok magistrátu.

Potom by mala nasledovať ďalšia fáza, a to zmena územného plánu, bez ktorej sa projekt nepohne. Ako informuje portál reality.etren­d.sk, posudzovať sa bude celá lokalita, keďže na brehu Dunaja má vyrásť nová mestská štvrť.

Lagúna na kúpanie

Kedy presne by sa malo začať so stavebnými prácami, je nateraz otázne. Autori štúdie však majú určite predstavy. „Optimistický variant predpokladá realizáciu celého projektu do dvoch rokov. Projekt totiž nie je finančne náročný,“ vysvetľuje Mišík.

Podľa návrhu má na pravom brehu Dunaja vzniknúť lagúna s dĺžkou 400 metrov a šírkou 35 až 40 metrov, ktorá by bola od hlavného toku oddelená. Lagúna by slúžila na kúpanie a iné vodné športy. Na brehu má zároveň vzniknúť piesočnatá pláž a potrebné zázemie pre relax a šport.

Vizualizácie nábrežie Lido
6
Galéria
Zdroj: Compass Architekti
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM