Rôzne

Petržalka zrekonštruovala knižnicu na Vyšehradskej. Bude slúžiť najmenším aj seniorom

Pobočka knižnice po novom poskytne oddych pri knihách, relax pri časopisoch a dennej tlači, vytvorí ponuku pre najmenších na zábavu aj poučenie.

Ilustračný obrázok k článku Petržalka zrekonštruovala knižnicu na Vyšehradskej. Bude slúžiť najmenším aj seniorom
Zdroj: Bratislava - Petržalka

Miestna knižnica Petržalka zrekonštruovala ďalšiu zo svojich pobočiek, tentoraz na Vyšehradskej ulici, pre detských aj dospelých čitateľov. Bratislava24.sk informovala Mária Halašková z Miestneho úradu Bratislava-Petržalka.

Aj pre deti

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo zrekonštruovať ďalšiu z pobočiek našej knižnice. Pobočka na Vyšehradskej ulici bola pôvodne určená pre dospelých. Dnes v nej majú svoj priestor aj detskí čitatelia, a to je dôležité, lebo deti by sme mali viesť k čítaniu už od malička. Veď chceme, aby nám vyrastala vzdelaná mládež,“ povedal počas slávnostného otvorenia starosta Vladimír Bajan.

Rekonštrukciu finančne v plnom rozsahu financovala mestská časť vo výške 29-tisíc eur. Časť kancelárskeho vybavenia, elektroniky, didaktických pomôcok a dennej miestnosti pre knihovníčku a úpravu vchodu s prístupom pre znevýhodnených návštevníkov hradila z vlastného rozpočtu knižnica.

Veľká rekonštrukcia

Rozsah rekonštrukcie predstavoval dispozičné riešenie, kompletnú revitalizáciu, opravy alebo výmeny stropov, bočných stien, elektroinštalácií s východiskovou revíznou správou, podláh so špeciálnou krytinou pre vyššiu záťaž, vybavenie novým knihovníckym mobiliárom s prihliadnutím na detskú zónu a čitárenský malý sektor, výmeny sanity a úpravy sociálnych priestorov a dennej miestnosti knihovníkov. Súčasťou rekonštrukcie bola výmena starej vchodovej mreže a doriešenie vstupu pre znevýhodnených čitateľov alebo kočíky či vozíky (nábeh a bočné madlá).

Pobočka bude slúžiť najmenším aj seniorom, poskytne oddych pri knihách, relax pri časopisoch a dennej tlači, vytvorí ponuku pre najmenších na zábavu aj poučenie, umožní mládeži a dospelým používať výpožičné absenčné a prezenčné služby, verejný inertnet, wifi sieť a získavať ďalšie užitočné informácie, čím skvalitní svoje okolie a obohatí spoločenské vyžitie okolitej komunity.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479