Rôzne Správy

Penta čaká s výstavbou nemocnice v Bratislave na stavebné povolenie

S výstavbou nemocnice za vyše sto miliónov eur v lokalite Bory sa má začať na budúci rok.

Ilustračný obrázok k článku Penta čaká s výstavbou nemocnice v Bratislave na stavebné povolenie
7
Galéria
Zdroj: Svet zdravia

Stavebné povolenie na výstavbu novej nemocnice v bratislavskej lokalite Bory by finančná skupina Penta chcela získať na jar budúceho roka. „Verím, že naša žiadosť aj projektová dokumentácia boli predložené na veľmi vysokej úrovni,“ povedal partner spoločnosti Penta Investments Eduard Maták. Nemocnica bude patriť pod jej sieť Svet zdravia.

S výstavbou nemocnice za vyše sto miliónov eur sa má začať na budúci rok. „Pevne verím, že plán sa dodrží, sme vo finále územného rozhodnutia. Nezávisí to od nás, ale od magistrátu a príslušných štátnych orgánov. Verím, že sa nám na jar 2018 podarí získať stavebné povolenie tak, aby sme mohli začať s výstavbou nemocnice novej generácie na Boroch,“ uviedol Maták.

Dokončená v roku 2021

Penta už skôr avizovala, že prví pacienti by do nemocnice mohli prísť v prvej polovici roku 2021. Maták je presvedčený, že ak stavebné povolenie získajú, tak tento termín je reálny. Minulotýždňové otvorenie nemocnice v Michalovciach podľa jeho slov potvrdilo, že s dodržiavaním termínov problémy nie sú.

Nová nemocnica v Michalovciach a plánovaná v Bratislave nie sú jedinými investičnými zámermi Penty v oblasti nemocníc. Záujem má aj o odkúpenie nefunkčných rozostavaných nemocničných pavilónov v Žiari nad Hronom a Rimavskej Sobote. Na ich kúpe sa s predchádzajúcim vedením Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) nedohodla. „Verím, že po zmenách, ktoré nastali vo vedení BBSK, sa otvorí možnosť, ako nájsť cestu skĺbenia záujmov samosprávneho kraja a nás ako súkromného investora,“ skonštatoval Maták.

Novú nemocnicu plánuje stavať v Bratislave aj štát v lokalite Rázsochy. Kedy by sa tak mohlo stať, nie je zatiaľ zrejmé.

Nemocnica Bory
7
Galéria
Zdroj: Svet zdravia
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM