Samospráva

Skvelá správa pre rodičov: V Rači pribudne škôlka

Materskú školu Novohorská po skolaudovaní majú otvoriť už na jar.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre rodičov: V Rači pribudne škôlka
Zdroj: Bratislava - Rača

V škôlke Novohorská sa aktuálne montujú sociálne zariadenia, dorába sa maľovka, ide sa lepiť podlaha a v nasledujúcich týždňoch sa má osadiť kompletné zariadenie kuchyne. Starosta Rače Michal Drotován predpokladá jarný termín jej otvorenia.

Peniaze z eurofondov

„V najbližších dňoch bude stanovený termín kolaudácie a tá bude v polovici februára (po osadení kompletného vybavenia kuchyne). O výsledkoch kolaudácie budeme informovať,“ uviedol starosta na sociálnej sieti.

Rača podpísala po rokovaní s ministerstvom pôdohospodárstva ako riadiacim orgánom dodatok o čerpaní eurofondov na škôlku do 30. apríla. „Teda prvá a dôležitá vec, aby to nemusela platiť mestská časť z vlastného rozpočtu, sa pozitívne posunula,“ podotkol starosta.

V areáli škôlky sa dokončuje vonkajší chodník, hracie prvky budú riešené v samostatnom kolaudačnom konaní. Ide o dokončenie dopadovej plochy, pre ktorú musia byť celodenné teploty nad päť stupňov Celzia. Ostatné prvky sú už osadené.

Polovica marca

„Na základe stanovísk požiarnikov, hygieny a inšpektorátu práce budeme vedieť spresniť presný termín právoplatného kolaudačného rozhodnutia. Predpoklad je polovica marca. Hneď následne sa bude zaraďovať daná škola do siete, vznikne zriaďovacia listina schválená zastupiteľstvom (predpoklad 31. marca) a udelí sa IČO. Následne sa začne s prijímacím konaním a nástupom detí v apríli,“ uviedol starosta.

Priznal, že projekt spôsobuje problém rodičom detí. Mestská časť sa však podľa jeho slov snaží urobiť všetko preto, aby škôlka bola dokončená a zároveň, aby boli oprávnené náklady financované zo zdrojov Európskej únie.

„Pre nás je to dôležité, pretože sa ušetria peniaze na novú škôlku Tramín, ktorú chceme financovať prioritne z vyšších príjmov z daní z nehnuteľnosti,“ podotkol Drotován.

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie