Samospráva

Koniec divokého parkovania na Kamzíku? Mestská polícia si posvieti na odstavené autá

Mnohí vodiči prirodzene necítia, čo je v prírode vhodné a čo nie, a tak sa bratislavský magistrát rozhodol, že začne prísnejšie regulovať dopravu v okolí Kamzíka.

Ilustračný obrázok k článku Koniec divokého parkovania na Kamzíku? Mestská polícia si posvieti na odstavené autá
3
Galéria

O parkovaní na Kamzíku sa toho už popísalo veľa. Niektorí vodiči však napriek mnohým upozorneniam „na drzovku“ parkujú aj tam, kde je to zakázané alebo absolútne nevhodné. K takýmto miestam patrí aj parkovanie mimo odporúčaných odstavných plôch.

Upozornenia aj pokuty

Mnohí vodiči prirodzene necítia, čo je v prírode vhodné a čo nie, a tak sa bratislavský magistrát rozhodol, že začne prísnejšie regulovať dopravu v okolí Kamzíka. Odvoláva sa pritom na ochranu životného prostredia, bezpečnosť chodcov, cyklistov, aj na obmedzenie automobilovej dopravy v tejto lokalite.

„V najbližších dňoch preto parkovanie mimo odporúčaných odstavných plôch nebude možné z dôvodu zachovania zákonom požadovanej šírky jazdných pruhov,“ informuje primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti.

Zaparkované vozidlá, ktoré zasahujú mimo vozovky, porušujú zákon o cestnej premávke a poškodzujú zeleň. „Rovnako je dôležitá aj prejazdnosť cesty pre záchranné zložky. Preto autá, zaparkované na prístupovej ceste na Kamzík (od parkoviska pri pamätníku až po televíznu vežu), bude Mestská polícia najskôr upozorňovať a neskôr už riešiť ako dopravný priestupok,“ dodáva Matúš Vallo.

Kde zaparkovať?

Ak si nie ste istí, kde vlastne na Kamzíku môžete parkovať, tu je zoznam povolených parkovacích plôch v spomínanej lokalite:

• Parkovisko pred reštauráciou Stroodel (tu môžete prestúpiť na elektrobus č.144)

• Kraj rozšírenej časti asfaltovej cesty medzi reštauráciou Stroodel a Kamzíkom

• Spevnená plocha pri odbočke k televíznej veži (vedľa pamätníka)

• Spevnená asfaltová plocha na ohybe tesne pod televíznou vežou

• Ak ste hosťom reštaurácií, pokojne zaparkujte na parkoviskách týchto zariadení (Televízna veža, Hotel West, Koliba Expo)

Ide to aj bez auta

Najmenej však zaťažíte prírodu, ak sa na zastávku Koliba odveziete trolejbusom 203 a počas voľných dní prestúpite na elektrobus číslo 144, ktorý vás v 15-minútových intervaloch vyvezie až na Kamzík.

Linka č. 144 na Kamzík
8
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie