Kultúra Rôzne

Oslávte deň sv. Mikuláša spolu so zvieratkami v bratislavskej ZOO

Mikuláš prinesie darčeky nielen detičkám, ale aj zvieratkám. Vyvrcholením programu bude slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka.

Ilustračný obrázok k článku Oslávte deň sv. Mikuláša spolu so zvieratkami v bratislavskej ZOO
6
Galéria
Zdroj: TASR

Bratislavská ZOO pozýva všetkých svojich priaznivcov a kamarátov osláviť deň sv. Mikuláša do ZOO. V nedeľu 8. decembra 2019 majú všetky deti vo veku do 15 rokov, v sprievode dospelej osoby, vstup do ZOO zadarmo.

Mikulášsky deň v ZOO

Mikuláš prinesie darčeky nielen detičkám, ale aj zvieratkám. Program začína o 12:30 hod. komentovaným podávaním enrichmentu (tzv. obohatenie života zvierat) vybraným druhom zvierat. „Začínať sa bude v spodnej časti ZOO pri medveďovi hnedom, pokračovať budeme ovcami ouessantskými a veľkými mačkovitými šelmami. Nezabudneme ani na primáty a po makakoch a gibonoch odovzdáme darčeky aj našim piatim šimpanzom,“ Bratislava24.sk informovala Zuzana Chalupová zo ZOO Bratislava.

Pre detičky bude od 13:00 do 15:00 hod. pripravené vianočné maľovanie na tvár a kreatívne dielničky, na ktorých si môžu vyrobiť či vymaľovať vianočné ozdoby a ozdobiť nimi vianočný stromček v ZOO.

Lektorky vzdelávania vás naučia, čo je vhodné na prikrmovanie zimného vtáctva a takúto potravu si budete môcť aj vyrobiť. Kto by rád pomohol a daroval niečo aj zvieratkám, môže priniesť ovocie alebo zeleninu, ktorej sa zvierací obyvatelia ZOO určite potešia.

Vyvrcholením programu bude slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka, ktorý bude zdobiť ZOO až do skončenia vianočných sviatkov.

Aby nemuseli dlho čakať v rade, odporúčame v tento deň zakúpiť si vstupenky vopred online TU. V prípade nepriaznivého počasia sa program môže zmeniť.

Zvieratká v ZOO Bratislava
35
Galéria
Zdroj: ZOO Bratislava archív

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM