Samospráva

Koniec fušerskej práci? Primátor si posvieti na kvalitu pri opravách komunikácií

V Bratislave sa v uplynulých rokoch opravovalo rýchlym tempom, no nie všade kvalitne.

Ilustračný obrázok k článku Koniec fušerskej práci? Primátor si posvieti na kvalitu pri opravách komunikácií
3
Galéria

Počas uplynulých rokov sa v Bratislave opravili desiatky kilometrov chodníkov a ciest. Opravovalo sa rýchlym tempom, no nie všade kvalitne.

Posvietia si na kvalitu

Primátor Matúš Vallo so svojím tímom má v pláne zamerať sa v najbližšej dobe práve na kvalitu rekonštrukcií bratislavských komunikácií. Svoju pozornosť upriamia napríklad aj na rekonštrukciu chodníka na Šulekovej ulici.

„Po nástupe na úrad sme neboli spokojní práve s rekonštrukciou na Šulekovej a požiadali sme o reklamáciu. Na chodníku sa drolil asfalt, neboli dodržané sklony a správne urobené vjazdy, boli poškodené obrubníky a zle osadené šachty. Problémová bola taktiež prídlažba a rozdielne rozmery detailov. S takouto kvalitou nie sme spokojní a spoločnosť musí chodník aj s detailami opraviť,“ informuje Matúš Vallo na sociálnej sieti.

Šulekova ulica však nie je jediná, kde je potrebné práce reklamovať. Primátor so svojou pracovnou skupinou aktuálne tvorí „Manuál detailov výmeny povrchov“. „Verím, že v blízkej budúcnosti pri rekonštrukciách a stavbách budú kvalitné detaily samozrejmosťou,“ dodáva Vallo na sociálnej sieti.

Oprava chodníka na Šulekovej ulici
3
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie