Oprava vozovky na Moste SNP sa začne o pár dní. Ako neprísť o nervy?

Dobrou správou je, že aj počas opráv budú môcť po Moste SNP premávať autá. Napriek tomu sa vodiči musia pripraviť na dopravné obmedzenia.

Tak sme sa konečne dočkali. Hlavné mesto po dlhých rokoch opraví vozovku na Moste SNP, ktorá je vo veľmi zlom stave. Práce na moste boli v pláne už minulý rok v auguste ale nakoniec sa ich podarí uskutočniť až teraz.

Jeden jazdný pruh v každom smere

Mesto začne s opravami vozovky v pondelok 3. júla o 10:00 hod. a trvať by mali do 31. augusta. Práce budú realizované aj počas víkendov a cez sviatky. Našťastie, nevyžadujú si úplne uzatvorenie Mosta SNP. Premávka však bude obmedzená v oboch smeroch do jedného jazdného pruhu.

"Z hľadiska symetrického zaťaženia, ktoré je potrebné pri oprave takéhoto mostného objektu zachovať, sa budú v júli opravovať vonkajšie a v auguste vnútorné jazdné pruhy v oboch smeroch,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Prednosť pre autobusy

Aj keď sú práce naplánované schválne počas prázdnin, kedy je najnižšia hustota dopravy, z dôvodu presunutia premávky do jedného jazdného pruhu treba počítať s obmedzeniami. „Je samozrejmé, že v rannej a poobednej dopravnej špičke sa budú tvoriť kolóny, ale obchádzky by mali byť už pred začatím prác riadne vyznačené,“ povedal pre Bratislava24.sk dopravný analytik Jozef Drahovský.

Obmedzeniam by sa mohli ako-tak vyhnúť cestujúci v MHD. „Autobusové linky zostanú na obvyklých trasách a pri vjazde na most SNP budú mať prednosť vyplývajúcu z BUS pruhov,“ vysvetlil Jozef Drahovský.

Ak jazdíte do Bratislavy autom a nechcete počas dvoch mesiacoch prísť o nervy, určite stojí za zváženie použitie iného mosta na prepravu do centra. „Osobne odporúčam zapnúť si bezplatnú on-line navigáciu Waze a tá vyberie najlepšiu trasu v závislosti od aktuálneho zdržania dopravy na všetkých možných náhradných trasách,“ radí dopravný analytik.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame