Kristína Nemcová Rôzne Správy

Oplatí sa ich navštíviť! Toto sú najzaujímavejšie bary a kaviarne Bratislavy

Nie je nad dobrú kávu. Príjemné a zaujímavé prostredie, v ktorom si ju môžete vychutnať.

Ilustračný obrázok k článku Oplatí sa ich navštíviť! Toto sú najzaujímavejšie bary a kaviarne Bratislavy
7
Galéria

Bratislava je bohatá na zaujímavé turistické atrakcie, medzi ktoré môžeme pokojne zaradiť aj výnimočné miesta, v ktorých si môžete vypiť drink či dobrú kávu.

Mačkafé

Ak máte alergiu na mačky, toto miesto radšej obíďte. Avšak v prípade, že mačky milujete, na žiadne iné bez návštevy v Mačkafé ani nemierte. V Mačkafé, už z názvu rozumejúc, si pokávičkujete s mačkami. Nie však s hocijakými, ale s takými, ktoré majitelia našli buď na ulici alebo vzali z dočasného domova. Majitelia Mačkafé zastávajú tiež štúdiami potvrdený názor, že mačky pomáhajú zlepšiť psychickú pohodu človeka. Len jedna dobrá rada – pozor na koláče, aby vám ich mačky nezjedli!

Moja srdcovka

Veselé farby a takmer storočná tradícia, to vystihuje cukráreň, zmrzlináreň a kaviareň Moja srdcovka na Hviezdoslavovom námestí. História rodinnej firmy siaha až do dvadsiatych rokov predošlého storočia, kedy Moju srdcovku tvoril zmrzlinársky vozík a starý pán Hajrula. Tradícia sa udržala a cítiť ju aj v dekorácii cukrárne, kde môžete obdivovať po stenách staré fotky s modernými prvkami. Bratislavčania si tiež pochvaľujú zákusky, vraj sú jedny z najlepších.

Urban Bistro

Tí, ktorí Urban Bistro už stihli navštíviť tvrdia, že lepšiu kávu by ste v Starom Meste hľadali len ťažko. Za povšimnutie však stojí aj prostredie, v ktorom sa budete cítiť ako u kamaráta v obývačke. Veľké francúzske okná dotvárajú taktiež atmosféru a vďaka nim môžete sledovať príjemný ruch ulice.

Bar Bukowski

A opäť umelecky ladený bar. Meno aj logo baru sú inšpirované Charlesom Bukowskim, americkým neslávne slávnym spisovateľom, ktorý vo svojej tvorbe obľuboval vulgarizmy a sebareflexiu, pri ktorej si nekládol servítku pred ústa. Bar sa chváli atypickým priestorom a výberom nápojov z celého sveta. Nedávno dokonca vydal aj knihu, vďaka ktorej si viete nápoje baru Bukowski vytvoriť aj doma.

VRBA

Máte radi virtuálnu realitu? V tomto bare si môžete objednať nielen kvalitné drinky, ale si pri ich pití aj zahrať. Bar sa sústredil najmä na gin, z ktorého zákazníkom môžu ponúknuť až dvadsať druhov. Každá skupina, ktorá si objedná box, bude mať prideleného animátora, ktorý sa jej počas celej hry bude ochotne venovať.

Správy:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM