Kristína Nemcová Kultúra

Bratislava je pre homosexuálov ako stvorená. Toto sú najznámejšie gay bary

O Bratislave ako atraktívnom meste pre homosexuálov sa zmienil v roku 2005 denník Times.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava je pre homosexuálov ako stvorená. Toto sú najznámejšie gay bary
13
Galéria

My, Slováci, sme síce konzervatívny národ, no komunity rešpektujeme. Dôkazom toho sú aj početné gay bary v hlavnom meste, v ktorých si homosexuáli prídu na svoje.

Hoci sú dvere v bežných podnikoch otvorené pre každého, LGBTI komunita sa rozhodla po celom svete zriadiť prevádzky, v ktorých bude vítaná najmä ona, ak nie iba ona. Dôvodom sú čudné pohľady prísediacich v bežnom podniku, ktoré nie sú ani dnes ničím výnimočným.

Naopak v gay baroch bude zvláštny heterosexuálny pár, pretože homosexuálnych tam je určite viac. Nemusíte však prísť len v páre. Návšteva gay baru je výbornou príležitosťou zoznámiť sa s niekym novým a zvýšite tak šancu, že váš objekt záujmu bude taktiež homosexuálne orientovaný.

Bratislava je tolerantná a v roku 2005 ju dokonca denník Times zaradil medzi 5 najatraktív­nejších miest pre gay komunitu. Nie je sa čomu čudovať, naše hlavné mesto má hneď niekoľko barov, kde sa homosexuálne orientovaní ľudia môžu stretávať. Toto sú niektoré z nich:

Áčko

Gay klub s oficiálnym názvom Gay club Apollon bol prvý na Slovensku. Stretávajú sa tu rôzni prominenti či celebrity, ktoré sa k svojej orientácii oficiálne priznávajú. Apollon ponúka aj štylizované šouky, vďaka ktorým v klube zažijete vždy jedinečnú atmosféru. Nájdete ho na Panenskej ulici. Klub sa pýši tým, že za roky pôsobenia vytvorili priateľské prostredie, v ktorom sa mladí ľudia nemusia hanbiť skrývať svoju orientáciu.

Clubsauna Expert

Počuli ste už niekedy o gay saune? Nie? Tak to budete musieť saunu na Živnostnenskej ulici rozhodne navštíviť. Sauna patrí vyššie spomínanému Apollonu a navštevujú ju ľudia z celého sveta.

Tepláreň

Ďalší veľký, známy gay klub s výpovedným názvom sa môže taktiež pýšiť bohatým programom pre ľudí LGBTI komunity a je v nej naozaj obľúbený. Tepláreň sa na svojom webe opisuje ako tvoja teplá oáza, kde môžeš byť sám sebou a stretneš veľa skvelých, nových ľudí.

Antik Café

Obľúbenou destináciou, nie však len pre LGBTI komunitu, je tiež kaviareň Antik v Starom meste. Táto kaviareň však nie je ohraničená orientáciou, no je vysoko pravdepodobné, že tu stretnete viacero homosexuálne orientovaných ľudí.

Správy:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM