Aktualizované Rôzne Správy

Opekačku v lese odložte: Hasiči vyhlásili zvýšené RIZIKO vzniku požiarov

Zákaz platí aj na miestach, ktoré sú označené na zakladanie ohňov.

Ilustračný obrázok k článku Opekačku v lese odložte: Hasiči vyhlásili zvýšené RIZIKO vzniku požiarov
Zdroj: TASR

V bratislavských mestských lesoch vyhlásili hasiči zvýšené riziko vzniku požiarov. Na území lesoparku preto od piatka až do odvolania platí zákaz zakladať oheň, a to aj na vyhradených miestach. Na sociálnej sieti o tom informuje mestská organizácia Mestské lesy v Bratislave.

Bez opekačky

„Zákaz platí aj na miestach, ktoré sú označené na zakladanie ohňov. Posúdenie rizika vzniku požiarov je plne v kompetencii hasičov a mestské lesy na toto rozhodnutie nemajú vplyv,“ uviedla organizácia.

Hasiči môžu na základe aktuálnych podmienok v lese vyhlásiť takzvaný čas zvýšeného nebezpečenstva požiarov. Zákaz kladenia ohňov sa spravidla vydáva pre celý kataster Bratislavy, teda platí aj v lesoch mimo lesoparku, napríklad na Devínskej Kobyle či v lužných lesoch.

Zákaz kladenia ohňov môžu kontrolovať hasiči, mestská polícia, štátna polícia či lesná stráž mestských lesov.

Mesto Bratislava spresnilo, že zákaz kladenia ohňa platí v lesoch a ich ochrannom pásme (50 metrov od hranice lesa). „Počas tejto doby sa zakazuje zakladať oheň – aj na vyhradených ohniskách v lese, fajčiť alebo používať otvorený plameň na lesnom pozemku, vypaľovať porasty a odhadzovať horiace predmety,“ uviedol na sociálnej sieti magistrát.

Stalo sa v Bratislave

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM