Rôzne

OLO spúšťa prevádzkovanie zberného dvora v Rači aj s novinkami

V porovnaní s minulým rokom budú rozšírené otváracie hodiny zberného dvora a navštíviť ho budú môcť aj obyvatelia susedných bratislavských mestských častí.

Ilustračný obrázok k článku OLO spúšťa prevádzkovanie zberného dvora v Rači aj s novinkami
6
Galéria
Zdroj: OLO a.s.

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) aj v tomto roku spúšťa prevádzkovanie zberného dvora v mestskej časti Rača.

Rozšírené otváracie hodiny

V porovnaní s minulým rokom budú rozšírené otváracie hodiny zberného dvora a navštíviť ho budú môcť aj obyvatelia ďalších dvoch susedných bratislavských mestských častí. Informovala o tom hovorkyňa OLO Beáta Humeniková.

Zberný dvor sa nachádza Pri Šajbách a bude otvorený sezónne od 15. apríla do 30. novembra, vždy v utorok a vo štvrtok od 11:00 do 18:00 hod. Taktiež aj v sobotu od 8:00 do 15:00 hod., s výnimkou štátnych sviatkov.

Zberný dvor v Rači budú môcť navštíviť aj obyvatelia mestských častí Nové Mesto a Vajnory. „Podmienkou vstupu je preukázanie trvalého alebo prechodného pobytu v mestskej časti Rača, Nové Mesto alebo Vajnory, prípadne preukázanie vlastníctva alebo nájmu záhrady, vyplnenie formulára návštevníka, dodržiavanie pokynov zamestnancov zberného dvora a vstup len s vozidlom do 3,5 tony,“ vysvetľuje Humeniková.

Zberný dvor

Na zbernom dvore je možné bezplatne odovzdať objemný odpad, bioodpad, papier a lepenku, sklo, plasty, jedlé oleje a tuky. Je potrebné priniesť vopred roztriedený odpad. Spoplatnené je odovzdanie drobného stavebného odpadu.

V Rači prevádzkoval OLO zberný dvor už v roku 2018, keď sa realizovali aj viaceré úpravy. Boli zakúpené nové veľkokapacitné kontajnery, nová váha na drobný stavebný odpad a špeciálny veľkokapacitný lis na plasty. Inštalovali sa aj nové informačné tabule a aj kamerový systém, aby sa zabránilo ukladaniu odpadu mimo areálu zberného dvora.

Spoločnosť OLO prevádzkuje tiež najväčší zberný dvor v Bratislave na Starej Ivanskej ceste, ktorý ročne navštívi okolo 40-tisíc návštevníkov. Tí v ňom ročne odovzdajú viac ako 15-tisíc ton odpadu. Na tomto zbernom dvore je možné uložiť najviac druhov odpadov v hlavnom meste. Všetky odpady sú pravidelné odvážané na ďalšie zhodnotenie.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM