Novými vicestarostami Ružinova sú M. Patoprstý a M. Gašaj

Starosta Ružinova Martin Chren vyzdvihuje fakt, že pri výbere bola pre poslancov dôležitá odbornosť.

Ružinov má na aktuálne štvorročné volebné obdobie nových vicestarostov. Stali sa nimi miestni poslanci Martin Patoprstý (nezávislý) ako prvý zástupca starostu a Michal Gašaj (Sme rodina) ako druhý zástupca starostu. Do funkcií ich s platnosťou od pondelka (28. 1.) vymenoval ružinovský starosta Martin Chren (nezávislý).

Dôležitá odbornosť

„Som veľmi rád, že sa nám po rokovaniach na úrovni poslaneckých klubov podarilo skompletizovať vedenie mestskej časti a zároveň sa poslanci dohodli aj na obsadení jednotlivých komisií,“ skonštatoval Chren. Je to podľa neho dôležitý krok, aby mestská časť fungovala aj v rámci exekutívy. Vyzdvihuje zároveň fakt, že pri výbere bola pre poslancov dôležitá odbornosť. „S kvalitným tímom dokážeme urobiť pre Ružinov veľa dobrej práce,“ doplnil šéf ružinovskej samosprávy.

V gescii prvého zástupcu starostu budú najmä životné prostredie, doprava, územné plány a ekonomika miestneho úradu. „Vízia v týchto oblastiach je v prvom rade zvýšiť kvalitu vykonávaných služieb pre obyvateľov v oblasti životného prostredia a starostlivosti o verejné plochy, ako parky či ihriská,“ uviedol Patoprstý.

Zároveň chce urýchliť proces územných plánov zón, ktoré sa podľa neho nepohli od roku 2013 ani na Ostredkoch, ani v okolí Štrkoveckého jazera, na Pošni, v Starom Ružinove či Prievoze.

Pokiaľ ide o predstavu rozvoja mestskej časti ako celku, medzery vidí napríklad v dostupnosti služieb úradu či regulácii nežiaducej výstavby na zelených sídliskách. „Aby bola v lete tráva pokosená a v zime cesty odhrnuté, aby boli naše čisté parky a zmodernizované ihriská plné spokojných Ružinovčanov a aby sme si všetci spoločne povedali, že Ružinov je náš domov,“ doplnil Patoprstý.

Zdroj: TASR