Rôzne Správy

Nový majiteľ bývalého Priora sa bude musieť držať pravidiel a limitov, tvrdí mesto

Mesto má pre územie Kamenného námestia a blízkeho Námestia SNP už víziu, ktorá vychádza z projektu Živé námestie.

Ilustračný obrázok k článku Nový majiteľ bývalého Priora sa bude musieť držať pravidiel a limitov, tvrdí mesto
7
Galéria
Zdroj: TASR

Plány a projekty nového majiteľ obchodného domu na Kamennom námestí v Bratislave, bývalého Priora, sa budú musieť držať pravidiel a limitov, ktoré určuje územný plán zóny (ÚPZ). Uviedlo to hlavné mesto s tým, že primátor Bratislavy Matúš Vallo má už vo februári dohodnuté stretnutie s novým majiteľom budovy, ktorým je cez firmu Mirage Shopping Center – George Trabelssie.

Bývalý Prior je výnimočnou stavbou

Mesto má pre územie Kamenného námestia a blízkeho Námestia SNP už víziu, ktorá vychádza z projektu Živé námestie a ktorá by sa mala zhmotniť v pripravovanej urbanisticko-architektonickej súťaži. „Do akej miery do tohto kontextu zapadnú zámery nového majiteľa obchodného domu, uvidíme aj po spoločnom stretnutí. Budovu bývalého Priora vnímame ako výnimočné architektonické dielo, avšak s nejednoznačným vplyvom na mestskú štruktúru,“ uviedol magistrát.

O obchodný dom na Kamennom námestí mal dlhodobo záujem aj developer Lordship, ktorý je cez svoju dcérsku spoločnosť SK Centre vlastníkom priľahlého bývalého hotela Kyjev. K tomuto priestoru v centre hlavného mesta chcel pristupovať a rekonštruovať ho ako celok. „Avšak neprišlo k definitívnej vzájomnej zhode s partnermi a zvyšnými vlastníkmi nehnuteľností v tomto priestore,“ skonštatoval pre investor s tým, že sa rozhodol pracovať ďalej len s nehnuteľnosťami, ktoré vlastní.

Do ich rekonštrukcie chce zapojiť aj mestskú časť Staré Mesto a aj magistrát. Stretnutie s primátorom majú zástupcovia developera naplánované vo februári.

Plány s hotelom Kyjev

Spoločnosť Lordship deklaruje, že naďalej chce rekonštruovať budovu bývalého hotela Kyjev, vytvoriť nové námestie na mieste nevyužívanej zásobovacej rampy do podzemia v trojuholníku ulíc Rajská a Špitálska, rozšíriť priestor pre retail a kancelárie na časti súčasného parkoviska na Špitálskej ulici a presťahovať parkovanie do podzemia, kde sa počet parkovacích miest rozšíri približne päťnásobne.

Nevyhnutná spolupráca

Nový majiteľ obchodného domu na Kamennom námestí Trabelssie zatiaľ jasnú víziu o budúcnosti budovy nemá. Garantuje však prechodné obdobie minimálne troch až piatich rokov, počas ktorého do budovy nijako zasahovať nebude. Isté zmeny však čakajú v súvislosti s vnútornými prevádzkami.

Rozhodnutie o vízii podľa Trabelssieho padne spoločne so susedmi a mestom. Najhorším riešením podľa neho je, že sa nedohodnú. „Vtedy si bude robiť každý, čo chce a nebude to vôbec pekné. To znamená, že sme všetci odsúdení na spoluprácu,“ povedal. Trabelssiemu budovu predala spoločnosť Tesco Stores, ktorá nehnuteľnosť vlastnila cez svoju spoločnosť Obchodný dom Bratislava.

Budova OD MY Bratislava má nového vlastníka
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM