Novomešťania budú opäť hlasovať za občianske projekty

Obyvatelia Nového Mesta budú môcť už šiestykrát rozhodovať o podpore občianskych projektov v rámci participatívneho rozpočtu.

Ilustračný obrázok k článku Novomešťania budú opäť hlasovať za občianske projekty
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Do záverečného hlasovania pre rok 2019 sa dostalo 12 projektov. Každý z hlasujúcich môže podporiť najmenej tri a najviac osem z nich. Mestská časť má vo svojom rozpočte vyčlenených 40-tisíc eur.

Rozšírili počet hlasovacích miest

Hlasovanie bude spustené po verejných prezentáciách jednotlivých projektov. Tie sú naplánované na štvrtok 11. októbra v budove bývalej konskej železnice. Občania budú následne môcť hlasovať buď priamo na mieste, alebo prostredníctvom webovej stránky pr.banm.sk, či na 27 hlasovacích miestach. Urobiť tak budú môcť od piatka 12. októbra do pondelka 22. októbra.

„Tento rok sme rozšírili počet hlasovacích miest aj o materské školy, lebo chceme, aby sa do hlasovania zapojilo čo najviac Novomešťanov,“ priblížil Lukáš Bulko, poverený vedením Kancelárie pre participáciu verejnosti v Novom Meste.

Zrealizovali 63 projektov

Hlasovacie urny budú okrem toho vo všetkých novomestských denných centrách seniorov, pobočkách Novomestskej knižnice, v komunitnom centre na Ovručskej ulici i na miestnom úrade počas otváracích hodín.

V Novom Meste sa doteraz z participatívneho rozpočtu zrealizovalo 63 občianskych projektov v celkovej sume 192-tisíc eur. Občianske projekty navrhujú a realizujú občania, ktorí môžu získať finančnú podporu do výšky 5000 eur.

Zdroj: TASR