Rôzne Správy

Nové úseky D4R7 otvoria o pár dní: Budeme za diaľnicu PLATIŤ?

Takmer všetky zvyšné úseky bratislavského obchvatu D4R7 vrátane Lužného mosta budú pre verejnosť otvorené už v nedeľu 26. septembra.

Ilustračný obrázok k článku Nové úseky D4R7 otvoria o pár dní: Budeme za diaľnicu PLATIŤ?
21
Galéria
Zdroj: TASR/Michal Svítok

AKTUALIZOVANÉ 24. 9. o 12.00 h.: Rýchlostná cesta R7 mala byť už tento týždeň dokončená až po centrum Bratislavy. Žiaľ, nestane sa tak, pretože stavebné konzorcium nemá povolenia. Viac sa dozviete TU.

Lužný most

Vodiči nielen z obcí za Bratislavou sa už dlho tešia na tento moment. Spoločnosť D4R7 Construction, zhotoviteľ nultého obchvatu Bratislavy, otvorí nové úseky diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 už v nedeľu 26. septembra. Prejazdný bude tiež nový Lužný most.

Diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 budú mať celkovú dĺžku viac ako 59 kilometrov, vrátane 14 križovatiek a 122 mostných konštrukcií.

Najnovšie otvoria úsek D4 od križovatky Bratislava – Jarovce až po križovatku Bratislava – Juh (Ketelec). Táto časť projektu zahŕňa aj nový Lužný most cez Dunaj, ktorý je súčasťou tzv. Dunajského súmostia dlhého 3 km. Vodiči budú môcť využívať aj zvyšnú časť rýchlostnej cesty R7, ktorou sa dostanú obyvatelia obcí na juhu rovno do Bratislavy.

Novootvorený úsek D4 bude mať celkovú dĺžku 6,5 km.

Jeho súčasťou je už spomínaná križovatka Bratislava – Jarovce, križovatka Bratislava – Petržalka, Lužný most a v mieste križovatky Bratislava – Juh sa napojí už na existujúcu D4 smerom na križovatku Bratislava – Východ.

Viac o doprave v Bratislave

D4R7 z dronu
21
Galéria
Zdroj: TASR/Michal Svítok
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM