Správy Samospráva

Nové autobusy v uliciach mesta: Cestujúcich potešia moderné "vychytávky" + VIDEO, FOTO

Bratislavský dopravný podnik nasadzuje 11 nových autobusov aj na prevoz objemnejšej batožiny.

Zdroj: Dnes24.sk

Dopravný podnik Bratislava (DPB) rozširuje vozový park o 11 autobusov dĺžky 18 metrov značky Solaris so špeciálnou úpravou na prevoz objemnejšej batožiny.

Moderné vozidlá s novinkami

Nové autobusy nasadzuje na linku 61, ktorá spája bratislavské letisko s Hlavnou stanicou. Od septembra by mala zároveň táto linka premávať so zhusteným intervalom. Na štvrtkom brífingu o tom informovali predstavitelia DPB a hlavného mesta.

„Príchodom nových vozidiel Solaris New Urbino do Bratislavy sa začala napĺňať vízia o kvalitatívnom skoku pri cestovaní hromadnou dopravou pri dodržaní princípov hospodárnosti a efektivity vynaložených finančných zdrojov,“ skonštatoval predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Nové autobusy ponúkajú množstvo technických a technologických noviniek, napríklad nové vnútorné informačné panely, ktoré na prestupných uzloch zobrazujú aktuálne odchody ďalších liniek v reálnom čase. Novinkou v informačnom systéme sú tiež farebné vonkajšie transparenty s vysokosvietivými LED. Nechýbajú ani integrované sčítače cestujúcich, kamerový systém či integrované platobné terminály, na základe ktorých sa bude dať čoskoro platiť za cestovanie aj bezkontaktnou platobnou kartou.

Posilnia linky 83 a 84

„Teším sa, že Bratislava rozširuje svoj vozový park. S príchodom nových autobusov mám radosť aj preto, lebo s finančnými zdrojmi v čase, keď musíme šetriť všade, kde sa dá, je zložitá situácia,“ poznamenal primátor Bratislavy Matúš Vallo. Doplnil, že autobusy, ktoré doteraz premávali na linke 61, budú nasadené na posilnenie liniek 83 a 84 premávajúcich medzi Petržalkou a Dúbravkou.

Dopravný podnik spolu s hlavným mestom zároveň opätovne apelujú na cestujúcich, aby v mestskej hromadnej doprave nosili ochranné rúška a správali sa zodpovedne a ohľaduplne nielen k sebe, ale aj k ostatným cestujúcim. Kampaň v tomto smere by sa mala pred začiatkom blížiaceho sa nového školského roka posilniť.

Cena nových autobusov je 3,5 milióna eur, išlo o priamu dotáciu z mestského rozpočtu. Nové vozidlá boli obstarané a objednané ešte koncom minulého roka, teda pred pandémiou nového koronavírusu.

Najmodernejšie autobusy budú jazdiť aj na letisko
8
Galéria
Zdroj: Letisko M. R. Štefánika
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie