Kultúra

Nová scéna vstupuje do divadelnej sezóny hrou Punk Rock. Chystá aj premiéry svetových muzikálov

V novej sezóne divadlo ponúkne muzikálové bonbóniky Mamma Mia! a Bedári, ale aj pôvodný slovenský muzikál Rasputin či obnovenú inscenáciu muzikálu Rómeo a Júlia.

Ilustračný obrázok k článku Nová scéna vstupuje do divadelnej sezóny hrou Punk Rock. Chystá aj premiéry svetových muzikálov
6
Galéria
Zdroj: TASR

Divadlo Nová scéna (DNS) v Bratislave vstupuje do ôsmej dekády svojej existencie s ponukou tých najlepších svetových muzikálových titulov, skvelých komédií, operety aj detských predstavení. V novej sezóne ponúka divákom také muzikálové bonbóniky, akými budú slovenské premiéry najväčších a najúspešnejších svetových muzikálov Mamma Mia! a Bedári, pôvodný slovenský muzikál Rasputin či obnovenú inscenáciu muzikálu Rómeo a Júlia.

Punk Rock

V stredu 13. septembra mala slovenskú premiéru inscenácia Punk Rock. Režisér Svetozár Sprušanský je od septembra novou posilou DNS na pozícii interného dramaturga a má s uvádzaním podobných hier, šitých na mieru mladému divákovi, bohaté skúsenosti z DAB Nitra. Ako hovorí, v Divadle Nová scéna vzniká predstavenie o mladých, pre mladých, s mladými o láske, priateľstve, ale aj krutosti, cynizme a násilí. Hra Punk Rock skúma problémy a svet skupiny dnešných tínedžerov, ktorí sa pripravujú na maturitu a plánujú štúdium na vysokej škole. Sú šťastní aj otrávení zo života, zo školy, z rodičov…

Mammma Mia!

Slovenskú premiéru bude mať slávny muzikál Mamma Mia! 10. a 11. novembra. Mamma Mia! sa hral a hrá vo vyše 40 krajinách na všetkých kontinentoch a potešil už viac ako 56 miliónov divákov na celom svete. Mamma Mia! predstavuje celosvetový divadelný fenomén a obrovský divácky úspech, obsahuje všetky nesmrteľné hudobné hity skupiny ABBA, akými sú Mamma Mia, Dancing Queen či Waterloo, ktoré sú umne prepojené s dojímavým a vtipným dejom. Dvadsaťročná Sophia, v snahe zistiť, kto je jej otcom, oživí minulosť svojej mladej slobodnej matky Donny.

V hlavných úlohách a v alternáciách sa predstavia Katarína Hasprová/Soňa Norisová, Sisa Sklovská/Jana Hubinská, Zuzana Vačková/Jeanette Švoňavská, Miroslava Drínová/Romana Dang Van, Patrik Vyskočil/Dárius Koči, Marcel Ochránek/Róbert Halák, Peter Kočiš/Pavol Plevčík, Peter Sklár/Martin Kaprálik a ďalší umelci. Slovenské texty piesní napísal Martin Sarvaš.

Rasputin a Bedári

Príbeh o jednej z najbizarnejších postáv ruskej histórie, muzikál Rasputin bude mať premiéru 9. a 10. februára 2018. Námet, libreto, choreografiu a réžiu má Ján Ďurovčík.

Bezpochyby najlegendárnejší muzikál všetkých čias Bedári francúzskych autorov Clauda-Michaela Schőnberga a Alaina Boublila podľa románu Victora Huga bude mať premiéru v júni 2018. Je to najslávnejší a najdlhšie hraný muzikál na svete, ktorý má na svojom konte viac ako 100 medzinárodných ocenení. Filmová adaptácia bola ocenená Oscarom.

Fenomén Bednárik

Pri príležitosti nedožitých 70. narodenín Jozefa Bednárika – barda slovenského divadla – bude sprístupnená od 18. septembra v priestoroch Thálie DNS výstava Fenomén Bednárik. Výstava vznikla v spolupráci s Divadelným ústavom.

„Táto sezóna bude veľmi náročná, prvá premiéra sezóny odštartuje novú koncepciu divadla Mladá nová scéna, kde chceme prinavrátiť predstavenia, určené mladému školopovinnému divákovi. Ďalší projekt, ktorý pripravujeme, je svetoznámy muzikál Mamma Mia opäť so živým orchestrom. Pripravujeme pôvodný slovenský projekt z dielne Janka Ďurovčíka, hudbu k projektu Rasputin skomponoval Henrich Leško. Záver sezóny bude patriť veľkolepému muzikálovému projektu Bedári,“ uviedla na otvorení sezóny generálna riaditeľka Ingrid Fašiangová.

Do muzikálu Bedári sa bude 15.–17. septembra konať konkurz za osobnej účasti významnej francúzskej herečky a režisérky predstavenia Marie Zamora.

Nová scéna
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM