KAW Krimi

Nočná jazda s otrasným koncom: Zákazník vytiahol nôž na taxikára

Mladý muž oslovil taxikára, aby ho odviezol do Malaciek. Ten ešte vtedy netušil, aká hrôza ho čaká.

Ilustračný obrázok k článku Nočná jazda s otrasným koncom: Zákazník vytiahol nôž na taxikára
Zdroj: Policajný zbor SR

Byť taxikárom je často rizikové povolanie. Najmä pri zákazníkovi, aký nastúpil do auta počas víkendovej noci.

Vozil sa bez peňazí

Otrasný prípad, o ktorom informuje polícia na sociálnej sieti, sa udial v nedeľu (18.10.). Na čerpacej stanici v Bratislave mladý muž oslovil taxikára, aby ho odviezol do Malaciek. Ten súhlasil. Muž medzitým zmenil názor a nechal sa odviezť do obce Závod, kde taxikárovi povedal, že si ide do domu po peniaze. Do vozidla sa však vrátil s tým, že peniaze nemá a musí si ich ísť vybrať do bankomatu.

„Taxikár zaviezol muža k bankomatu vo Veľkých Levároch, kde mu tento mal uviesť, že bankomat mu nezobral kartu, preto musia ísť k ďalšiemu do Malaciek,“ uvádza polícia.

Nôž na krku

Situácia sa potom zdramatizovala. Keď taxikár zastavil na parkovisku na Zámockej ulici v Malackách, muž sediaci za ním ho otváracím nožom porezal na prednej časti krku. Zranený taxikár z auta vystúpil a utiekol. „Obvinený sa tiež najskôr dal na útek, avšak vzápätí sa mal na miesto vrátiť a nasadnúť do naštartovaného vozidla taxi služby, na ktorom mal z miesta odísť. Následne mal toto vozidlo odstaviť v blízkej obci a odísť pešo domov,“ opisuje smutný prípad polícia.

Hrozí mu až 10 rokov

Na základe dôkazov, ktoré zozbierali malackí policajti, vzniesol vyšetrovateľ PZ obvinenie zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla 20-ročnému Borisovi z Malaciek.

„Po vykonaní potrebných úkonov bol obvinený umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň predložil spis prokurátorovi za účelom spracovania návrhu na jeho väzobné stíhanie. V prípade preukázania viny mu za uvedené konanie hrozí v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov,“ uzatvára polícia.

Ilustračné foto

ZÁKAZNÍK, KTORÝ NAMIESTO ZAPLATENIA POREZAL TAXIKÁRA NOŽOM, UŽ ČELÍ OBVINENIU Malackí policajti objasnili prípad pokusu...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Monday, October 19, 2020
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM