KAW Rôzne Správy

Nemáte rúško na tvári? Polícia vás zatiaľ slušne upozorní, hrozí však aj TUČNÁ pokuta!

Každému z nás by malo záležať na tom, aby sa šírenie koronavírusu obmedzilo. A rúška sú v tomto boji našim veľkým spojencom, či sa nám to páči alebo nie.

Ilustračný obrázok k článku Nemáte rúško na tvári? Polícia vás zatiaľ slušne upozorní, hrozí však aj TUČNÁ pokuta!
Zdroj: Mestská polícia Bratislava

Niekto z neznalosti či nepozornosti, iný z rebélie či zábudlivosti. Dôvodov na to, prečo nemáme nasadené rúško, môže byť viac. Mestská polícia to dobre vie a preto sa vybrala do centra Bratislavy upozorniť ľudí na povinnosť, ktorá platí od 15. októbra až do odvolania.

Najprv „podobrotky“

Pandémia ochorenia COVID-19 zúri na celom Slovensku a neobišla ani hlavné mesto. Jedným z kľúčových preventívnych opatrení ako voči nej bojovať, je aj nosenie rúšok. „Od 15. októbra tohto roku na Slovensku platí zákaz pohybovať sa v interiéroch budov, prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy a na verejnosti v exteriéroch bez prekrytia horných dýchacích ciest,“ pripomína nariadenie bratislavská mestská polícia na sociálnej sieti a aj v uliciach.

Ľudia akoby nepochopili, o čo ide a mnohí sa tvárili zaskočene, keď ich oslovili muži zákona. „Ľudí bez rúšok sme na povinnosť ich nosenia zatiaľ upozorňovali. Tí, čo rúška nemali, dostali ich od našich policajtov,“ popisuje svoj postup polícia.

Hrozí mastná pokuta!

Zatiaľ porušenie nariadenia riešili policajti „podobrotky“, ale pozor! „Pohybovanie sa na verejnosti v exteriéroch bez prekrytia horných dýchacích ciest je priestupok a za tento môžeme priestupcovu peňaženku poriadne „prevetrať“ pokutou do výšky až 1000 eur,“ upozorňujú muži zákona.

Každému z nás by aj bez hrozby pokuty malo záležať na tom, aby sa šírenie koronavírusu obmedzilo a postupne aj zastavilo. A rúška sú v tomto boji našim veľkým spojencom, či sa nám to páči alebo nie.

Pandémia ochorenia COVID-19 stále pretrváva. Jedným z kľúčových preventívnych opatrení ako voči nej bojovať, je aj...

Posted by Mestská polícia Bratislava on Friday, October 16, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie