KAW Iné športy Šport

Niektoré plavárne zostanú zatvorené. Ako využili čas v období mimoriadnych opatrení?

Obyvatelia Karlovej Vsi aj blízkej Dúbravky si pred letom už v krytých bazénoch nezaplávajú.

Ilustračný obrázok k článku Niektoré plavárne zostanú zatvorené. Ako využili čas v období mimoriadnych opatrení?
6
Galéria
Zdroj: Klub vodných športov Šaľa

Aj keď by po ďalšom uvoľnení opatrení, ktoré nastalo v stredu 3. júna, mohli otvoriť, niektoré plavárne sa rozhodli inak. Obyvatelia Karlovej Vsi aj blízkej Dúbravky preto budú musieť počkať na teplejšie dni a otvorenie letných kúpalísk.

V Iuvente si vyhrnuli rukávy

Plaváreň IUVENTA po zvážení všetkých pre a proti otvorí až v septembri. V pláne majú dorobiť práce, ktoré začali už počas mimoriadnych opatrení.

V čase, keď väčšina ľudí bola doma alebo pracovala v obmedzenom režime, na plavárni sa život nezastavil. „Opravovala sa vzduchotechnika a potrubia, osvetlenie sme vymieňali za ledkové,“ povedal Bratislava24.sk Andrej Kalčík, ktorý ma na starosti servis v Iuvente. Vynovené sú tiež časti pod bazénom.

Práce budú pokračovať aj v lete. „Čaká nás dezinfekcia, maľovanie aj čistenie od vodného kameňa,“ doplnil Kalčík.

Plaváreň teda bude znovu otvorená až v septembri.

Zatvorený bazén na Dlhých dieloch

Školský bazén na Majerníkovej ulici na Dlhých dieloch tiež zostane zatvorený. Karlova Ves ho otvorí na začiatku nového školského roka.

„Jeho prevádzka je utlmená z dôvodu pandémie a protiepidemio­logických predpisov,“ informoval Bratislava24.sk hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.

Počas letných mesiacov sa plaváreň už otvárať nebude. „Plavci využívajú vonkajšie prírodné jazerá a kúpaliská a plaváreň nevyužívajú z dôvodu prázdnin ani žiaci našich škôl. Prevádzka by preto bola vysoko stratová. Počas letných prázdnin utlmujú činnosť aj športové kluby, ktoré sa plánujú do našej plavárne vrátiť v septembri,“ vysvetlil Heldes.

Plaváreň v ZŠ Alexandra Dubčeka je zmodernizovaná, preto opravy počas jej uzatvorenia neboli potrebné. „Toto obdobie sme využili na prípravu zvýhodnenia návštevníkov plavárne formou Multisport karty, takisto priebežne pracujeme na zjednodušení predajného systému aj na zmene uzamykania skriniek z pôvodných zámkov na elektronické uzamykanie formou čipu. Pred jesenným otvorením plavárne oba bazény chemicky vyčistíme a opätovne napustíme,“ doplnil Heldes.

Kde si zaplávate?

Zaplávať si „pod strechou“ aktuálne môžete na Pasienkoch, ktoré sú pre verejnosť otvorené od 8.6.2020. Viac sa dozviete TU. Otvorená je tiež plaváreň v Bory Mall. Plaváreň v OC Cental otvorí až 15. júna.

Plaváreň v Petržalke rovnako plánuje otvoriť až v druhej polovici júna.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM