Krimi

NAPADNUTIE za bieleho dňa v centre Bratislavy: NAKA rieši ďalší útok kvôli sexuálnej orientácii

Incident sa udial vo štvrtok v ranných hodinách na Obchodnej ulici, kde bola podozrivá osoba zadržaná privolanou hliadkou policajného zboru.

Ilustračný obrázok k článku NAPADNUTIE za bieleho dňa v centre Bratislavy: NAKA rieši ďalší útok kvôli sexuálnej orientácii
Zdroj: TASR/Dano Veselský

NAKA sa aktuálne zaoberá čerstvým prípadom z dnešného (20. 10.) rána. Ide o napadnutie osoby na Obchodnej ulici v Bratislave. Dôvodom útoku mala byť sexuálna orientácia. Vec je momentálne v štádiu preverovania.

Napadnutie za bieleho dňa

„Národná kriminálna agentúra prevzala prípad podozrenia zo spáchania trestného činu výtržníctva spáchaného z osobitného motívu, ktorého sa mal dopustiť neznámy páchateľ tým, že sa dopustil hrubej neslušnosti a následne fyzicky napadol inú osobu pre jej domnelú sexuálnu orientáciu,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Vec je momentálne v štádiu preverovania, pričom vyšetrovateľ momentálne zabezpečuje potrebné dôkazy k tomu, aby mohol kvalifikovane posúdiť, či sa jedná o trestný čin a aby vo veci mohol následne rozhodnúť.

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran na margo polície povedal: "Policajt pri vykonávaní služobnej činnosti koná a rozhoduje vždy objektívne, nestranne, bez predsudkov a zaujatosti, nikoho nediskriminuje, a to aj s ohľadom na národné, národnostné, náboženské, rasové, etnické, triedne, rodové, sexuálne, vekové, sociálne, politické a ekonomické odlišnosti.”

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM