KAW Rôzne

Najlepšie ihriská v Bratislave a okolí, kde sa vaše deti skvelo vybláznia!

Ihrísk a prelizačiek nikdy nie je dosť! Máme pre vás niekoľko tipov na areály, odkiaľ vaše ratolesti nebudú chcieť ísť domov.

Ilustračný obrázok k článku Najlepšie ihriská v Bratislave a okolí, kde sa vaše deti skvelo vybláznia!
6
Galéria
Zdroj: Facebook

Zábava na brehu Dunaja

Multifunkčný komplex x-bionic® sphere v Šamoríne iba nedávno sprístupnil skvelé ihrisko AdventureLand. Väčšie aj menšie deti tam môžu svoju energiu vybiť na vonkajšom multifunkčno-edukatívnom ihrisku. Vekové obmedzenie v tejto krajine zážitkov neexistuje. AdventureLand sa rozprestiera sa na ploche takmer 13 300 metrov štvorcových v blízkosti rieky Dunaj.

Zážitkové ihrisko je síce určené najmä pre hotelových hostí, ktorí sa tam dostanú priamo z izieb. V priestoroch ihriska je však vítaná aj bežná verejnosť, ktorá si môže zakúpiť vstup na recepcii hotela. V prípade záujmu je možné v priestoroch AdventureLand usporiadať detskú či rodinnú oslavu, alebo ich využiť na teambuilding či firemnú akciu.

Ihrisko v najkrajšom parku

Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu každoročne vyberá najkrajšiu novo zriadenú alebo zrekonštruovanú záhradu, či park na Slovensku. Medzi ocenenými bol pred dvoma rokmi aj bratislavský park Vodárenského múzea. Deti neuchváti velikánskymi preliezačkami, nájdu tam však rozsiahly priestor na behanie, fontánky a kopu zelene.

Oddychový areál dopĺňajú prvky vody spolu s použitým prírodným materiálom – drevom a kameňom. Záhrada je pokračovaním náučnej expozície Vodárenského múzea a voda je v nej prítomná nielen fyzicky – fontánami, ale i symbolicky – v oblúkovitých tvaroch chodníkov, v záhradnej architektúre a v samotnom vlnitom reliéfe hektárového pozemku. Deťom sa určite zapáčia fontány, vyhliadková veža, cyklopoint s altánkom, ihriská a trávnaté plochy.

Moderná Jama

Dlho očakávané ihrisko Jama čerstvo otvorili v Petržalke. Nájdete ho v trojuholníku ulíc Vyšehradská – Šášovská – Vígľašská. Jeho areál sa môže pochváliť výmerou viac ako 17 árov. Ihrisko je výnimočné najmä tým, že celá jeho plocha je pokrytá moderným mäkkým polyuretánovým povrchom s plošnými prvkami a viacerými zaujímavými hernými prvkami.

V Jame si nájde svoju obľúbenú činnosť každý. Menšie deti aj tínedžeri môžu súťažiť v skoku do diaľky, zaskákať si „škôlku“ a zahrať sa s 3D kameňmi. Súčasťou ihriska sú aj doskočiská k odrazovým mostíkom, bludisko, slimák s číslami a bežecká dráha. Môžete vyskúšať pás na chôdzu a „surf“, elipsovité zariadenie, zostavu na tréning s vlastnou váhou, dráhu na rovnováhu, piruetu, kolíkovú dráhu s kladinami, skokanský mostík, pyramídu z lanovej siete aj sety chytov.

Zážitky na Kolibe

Detské ihrisko na Kolibe nájdete tesne vedľa lanového centra a bobovej dráhy. Drobci majú teda hneď 3 zážitky na jednom mieste. Na bobovej dráhe, ktorá je dlhá 360 metrov, sa dá povoziť aj v lete. Lanový park, ktorý sa postupne rozrástol do dĺžky 423 metrov je skutočnou výzvou pre tých najsmelších. Môžete si tu vyskúšať až päť okruhov lanových prekážok. Pre najmenšie deti je však určená iba pozemná časť, ktorú tvoria nízke lanové prekážky, hojdačky a lezecká stena. Modrý lezecký okruh je ľahký, vhodný pre deti do 15 rokov. Obsahuje 16 lanových prekážok vo výške štyri až šesť metrov.

Ihrisko pre hendikepované deti

Nesmieme zabudnúť ani na deti, ktoré potrebujú pri pohybe a hre pomoc vozíčka. Bezbariérové ihrisko nájdu na Istrijskej ulici pri Múzeu kultúry Chorvátov v Devínskej Novej Vsi. Postavili ho podľa projektov švédskej firmy a poskytuje priestor na hru všetkým deťom, upravené je však aj pre zdravotne znevýhodnené deti.

„Zámerom bolo, aby sme umožnili hrať sa všetkým deťom bez rozdielu,“ povedal starosta MČ Devínska Nová Ves Milan Jambor pri jeho otvorení. Na širokú rampu môže bez problémov vyjsť dieťa na vozíčku a hrať sa s dieťaťom, ktoré stojí na zemi. Priestor je dostatočne široký aj pre vstup dospelého s dieťaťom.

Ihriská
6
Galéria
Zdroj: Facebook
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM