Správy

Na Zlaté piesky dočasne NEPREMÁVAJÚ električky! Cestujúcich vozí náhradný autobus

Pre modernizáciu od utorka nepremávajú električky na Zlaté piesky.

Ilustračný obrázok k článku Na Zlaté piesky dočasne NEPREMÁVAJÚ električky! Cestujúcich vozí náhradný autobus
Zdroj: Dopravný podnik Bratislava

Od utorka nepremávajú na Zlaté piesky električky. Premáva namiesto nich náhradný autobus X4. Informuje o tom magistrát hlavného mesta na sociálnej sieti. Výluka potrvá do 26. mája a súvisí s modernizáciou Vajnorskej radiály, ktorá prechádza do poslednej etapy.

Náhradná autobusová linka

„Linka 4 bude skrátená po zastávku Depo Jurajov dvor, kde bude na električky nadväzovať náhradná autobusová linka X4 v trase Depo Jurajov dvor – Jurajov dvor – Vajnorská – Shopping Palace – Zlaté piesky,“ uviedlo mesto.

Práce na radiále sa dotknú aj nástupíšť zastávok Zlaté piesky a Shopping Palace pre linky 57 a 65. Tie sú od utorka dočasne obsluhované priamo na Ceste na Senec.

Zmena na križovatke

Komplexnou opravou má podľa magistrátu prejsť aj križovatka ulíc Vajnorská a Bojnická, pričom súčasťou budú i stavebné úpravy križovatky.

„Po rekonštrukcii budú mať vozidlá mestskej hromadnej dopravy na križovatke preferenciu, pričom križovatka sa stane bezpečnejšou pre všetkých,“ dodal.

Projekt opravy električkovej trate a modernizácie zastávok v úseku Kuchajda – Zlaté Piesky má priniesť rýchlejšie a komfortnejšie cestovanie, ako aj zlepšiť pohodlie a informovanosť cestujúcich na zastávkach. V neposlednom rade by sa mala zvýšiť bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky električiek. Projekt je realizovaný aj na základe nenávratného finančného príspevku z eurofondov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

VÝLUKA LINKY 4 NA ZLATÉ PIESKY ❌🚋 V súvislosti s modernizáciou Vajnorskej radiály, ktorá prechádza do svojej poslednej...

Posted by Dopravný podnik Bratislava on Sunday, March 31, 2024
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM