Správy Samospráva

Petržalka vyzvala vodičov SPOLUPRACOVAŤ: Ide čistiť parkoviská, kedy a kde NEPARKUJTE?

Bratislavská Petržalka sa opäť pustila do strojového čistenia a upratovania parkovísk vo svojej správe, teda v rámci miestneho parkovacieho systému.

Ilustračný obrázok k článku Petržalka vyzvala vodičov SPOLUPRACOVAŤ: Ide čistiť parkoviská, kedy a kde NEPARKUJTE?
Zdroj: TASR

Upozornia cez SMS

Ide o odstavné plochy vyznačené modrou farbou. V tejto súvislosti zverejnila harmonogram údržby na tento rok, vodičov na práce upozorní vopred aj prostredníctvom SMS.

Obyvateľov zároveň žiada o spoluprácu.

TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková. Každé parkovisko plánuje samospráva čistiť iba raz, avšak z dôvodu rizika nepriaznivého počasia má pre istotu dva fixné dátumy.

„V prípade dobrého počasia a uvoľnenia celého parkoviska sme schopní vykonať potrebné činnosti v priebehu pár hodín. Tým pádom nebude potrebné využiť druhý rezervovaný termín,“ skonštatoval vedúci referátu statickej dopravy miestneho úradu Andrej Árva.

Tri dni vopred

Keďže odstránenie listov a iných nečistôt, ako aj orezy konárov alebo kríkov v blízkosti parkovacích miest nie je možné efektívne vykonať, pokiaľ na nich autá parkujú, mestská časť bude opäť vodičov informovať vopred.

Robí tak tri dni vopred osadením dopravného značenia „zákaz vjazdu“ a "zákaz zastavenia priamo na danej ploche aj s uvedením konkrétneho dátumu a času.

Robí tak však i prostredníctvom mobilnej aplikácie, webu či sociálnych sietí, ale aj SMS. Odôvodňuje to i sťažnosťami niektorých vodičov, ktorí si údajne aj napriek množstvu upozornení informácie o plánovanej údržbe parkoviska, podľa ich slov, nevšimli.

Aj odstavné plochy

Samospráva však uprace aj verejné odstavné plochy, ktoré spravuje bratislavský magistrát v rámci celomestskej parkovacej politiky PAAS a ktorých vodorovné značenie je prestriekané na bielo.

Hlavným dôvodom údržby parkovísk je nahromadenie biologického a komunálneho odpadu, ktorý bráni vodičom zaparkovať pohodlne a bezpečne.

Tým vedľajším je aj oprava menších nerovností ich povrchov, poškodených kanálov či prestriekanie čiar tam, kde je to už potrebné.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM