Správy Samospráva

Na Železnej studničke bude nové KLZISKO. Vybláznite sa na ňom nielen v zime

Rekonštruovať sa bude aj bufet pri amfiteátri.

Ilustračný obrázok k článku Na Železnej studničke bude nové KLZISKO. Vybláznite sa na ňom nielen v zime
Zdroj: MIB

Pri amfiteátri na Partizánskej lúke v bratislavskom lesoparku plánujú vybudovať klzisko. Bratislava24 vás o tom už pred časom informovala, teraz však projekt dostáva jasnejšie kontúry.

Mestské lesy v Bratislave vyhlásili v uplynulých týždňoch výzvu na predkladanie ponúk na dodanie a uvedenie do prevádzky klziska zo syntetického ľadu za predpokladaných 185 500 eur bez DPH.

Nielen cez zimu

„Slúžiť bude na rekreačné korčuľovanie návštevníkov mestských lesov, ktoré vzhľadom na použitú technológiu plochy klziska nie je obmedzené na zimnú sezónu,“ píše sa v návrhu kúpnej zmluvy. O vybudovaní klziska na Partizánskej lúke hlavné mesto informovalo v rámci projektu Živé miesta, na ktorom spolupracuje so svojím Metropolitným inštitútom Bratislavy (MIB). V rámci iniciatívy chce do dlhodobo zanedbaných verejných priestorov vniesť opäť život.

„Klzisko poskytne nový rozmer pre toto miesto a zároveň rozšíri ponuku miest, kam si v Bratislave počas zimy môžete zájsť zakorčuľovať,“ spresnil v tejto súvislosti MIB. Pri tunajšom amfiteátri navrhli aj rekonštrukciu bufetu. Mestské lesy v Bratislave už pre túto obnovu zverejnili výzvu na predkladanie ponúk za odhadovaných 245 682 eur bez DPH.

Vynovený bufet

Obnova bufetu, ktorý je súčasťou samotného amfiteátra, má podľa MIB pomôcť lepšej prevádzke a nový altán kruhového tvaru poskytnúť väčšiu ochranu proti dažďu. „Zároveň zvýši pôvodnú kapacitu vonkajšieho posedenia pri bufete. Konštrukcia v červenej farbe je odkazom na priľahlú dominantu – Červený most,“ priblížil inštitút.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM