KAW Kultúra

Na TÚTO akciu sme sa tešili dva roky: Najväčší festival v Bratislave privíta hudobné hviezdy

Posledný júnový víkend bude patriť festivalu Dni Petržalky 2022.

Ilustračný obrázok k článku Na TÚTO akciu sme sa tešili dva roky: Najväčší festival v Bratislave privíta hudobné hviezdy
Zdroj: www.pixabay.com / CC0 1.0

Posledný júnový víkend bude v najväčšej bratislavskej mestskej časti opäť patriť tradičnému festivalu Dni Petržalky. Jeho v poradí 25. ročník sa uskutoční 24. až 25. júna na Dostihovej dráhe na Starohájskej ulici, konkrétny hudobno-kultúrny program chce samospráva predstaviť v najbližších dňoch. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Ako kedysi

Festival by sa mal po dvoch rokov vrátiť v pôvodnej forme, keďže pre pandémiu ho musela samospráva buď úplne zrušiť, alebo výrazne oklieštiť a nájsť vhodnejšiu a bezpečnejšiu alternatívu.

O to viac sa teším, že sa tento rok vrátime k Dňom Petržalky v takej podobe, v akej si ich všetci pamätáme. A možno ešte lepšej. So sériou koncertov, zaujímavými osobnosťami, chutným jedlom a pútavými sprievodnými podujatiami,“ poznamenal starosta Petržalky Ján Hrčka.

Mestská časť Bratislava-Petržalka, ktorá je organizátorom obľúbeného podujatia Petržalčanov, privíta v areáli Závodiska počas posledného júnového víkendu viaceré hviezdy slovenského hudobného neba.

Vystúpia Kali a Peter Pann, Majk Spirit, Kandráčovci, Richard Müller, Medial Banana a mnohých ďalších.

Viac informácií vrátane zoznamu interpretov, harmonogramu vystúpení, bezplatných atrakcií či mapy areálu samospráva zverejní na svojom webe PETRZALKA.sk/fes­tival v priebehu júna.

Dni Petržalky prilákajú každoročne desaťtisíce návštevníkov. Absolútny rekord návštevnosti dosiahli v roku 2018, keď na festival zavítalo viac ako 35-tisíc ľudí. Vstup na podujatie bude bezplatný.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM