Rôzne Správy

Na stromoch v centre Bratislavy pribudli ŠPECIÁLNE štítky. Čo všetko sa z nich dozviete?

O stromoch v Starom Meste budú vedieť obyvatelia hlavného mesta vďaka QR kódom viac.

Ilustračný obrázok k článku Na stromoch v centre Bratislavy pribudli ŠPECIÁLNE štítky. Čo všetko sa z nich dozviete?
Foto: Dominika Pacigová / Zdroj: bratislava.dnes24.sk

O vybraných stromoch v bratislavskom Starom Meste budú vedieť obyvatelia viac. Umožnia im to nové štítky s QR kódmi, ktoré odborníci na niektoré dreviny bezpečne upevnili. Špeciálne kódy budú nápomocné aj pri komunikácii občanov smerom k miestnemu úradu v prípade, ak nebude s daným stromov niečo v poriadku. Mestská časť o tom informuje na svojom webe.

Informácie aj odkazy

Špeciálne kódy po načítaní v mobilnej aplikácii poskytnú informácie o strome a jeho starostlivosti, zároveň poslúžia aj ako komunikačný kanál smerom k nám. Môžete nechať odkaz, upozorniť nás napríklad, keď niečo so stromom nie je v poriadku,“ približuje samospráva.

Mestská časť ubezpečuje, že spôsob upevnenia štítkov stromom neškodí. Poukazuje na to, že táto forma označovania stromov je bežná v mnohých metropolách. Podobný systém označovania stromov využíva napríklad mesto New York či Hongkong.

Projekt Digital Village

Zavádzanie štítkov s QR kódmi sú spolu s mapou zelene dokumentom starostlivosti o zeleň a mapovou aplikáciou Ochrana drevín – správne konania výsledkom projektu Digital Village.

Mestská časť ho realizuje v rámci programu slovensko-rakúskej cezhraničnej spolupráce. Mapa zelene ponúka prehľadnú informáciu o drevinách v správe mestskej časti, a to ich druhovej skladbe i stave. Pre potreby spracovania dokumentu starostlivosti boli dreviny zmapované vo vegetačnom období 2022.

Foto je ilustračné

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM