Na Slovensku pribudla ďalšia technická škôlka, otvorili ju v Malackách

Projekt technických škôlok na Slovensku funguje už viac ako tri roky. Vďaka projektu sú deti sebavedomé, vedia rozmýšľať v súvislostiach a rozvíja sa ich osobnosť.

Ilustračný obrázok k článku Na Slovensku pribudla ďalšia technická škôlka, otvorili ju v Malackách
Zdroj: TASR

Na Slovensku pribudla ďalšia technická škôlka, tentoraz v Malackách. Situovaná je v elokovanom pracovisku Materskej školy na Štúrovej ulici. Informovala o tom hovorkyňa mesta Malacky Ľubica Pilzová.

Škola hrou

„Technická škôlka predstavuje návrat ku Komenského princípu škola hrou, spájanie konkrétneho s abstraktným,“ vysvetlila garantka projektu technických škôlok Iveta Radičová, ktorá vysvetlila, že deti sa hravou a nenásilnou formou učia, ako fungujú veci okolo nás. „Ide o rozvíjanie nielen technickej zručnosti, ale predovšetkým logiky a matematiky, ktoré v bežnom živote potrebuje každý z nás,“ poznamenala.

Projekt technických škôlok na Slovensku funguje už viac ako tri roky. Radičová zhodnotila, že vďaka projektu sú deti sebavedomé, vedia rozmýšľať v súvislostiach a rozvíja sa ich osobnosť.

Technické škôlky vznikli na Slovensku podľa vzoru z Českej republiky a fungujú napríklad v Poprade, Lučenci, Prievidzi či Trnave. „Škôlkari dostanú do triedy dielničku a rôzne nástroje. Pod vedením zaškolených učiteliek zatĺkajú klince, hobľujú dosky, ale dokonca stavajú aj mosty či lietadlá,“ priblížila Pilzová.

V rámci otvorenia sa v Malackách uskutočnila aj modelová hodina. Deti počas nej ukázali, ako v praxi vyzerá technická výchova.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR