Rôzne

Na Kuchajde pribudlo veľké srdce, ľudia sa pri ňom fotia

V areáli Kuchajdy pribudol atraktívny fotopoint, teraz na Valentína ho využívajú mnohé zaľúbené páry.

Ilustračný obrázok k článku Na Kuchajde pribudlo veľké srdce, ľudia sa pri ňom fotia
Zdroj: VIVO

Dizajnová inštalácia v tvare srdca je na zrekonštruovanom móle, ktoré oceňujú návštevníci tohto obľúbeného novomestského areálu. Mólo obnovili koncom minulého roka.

Láska k Novému Mestu

Srdce má podľa autorov reprezentovať vzťah Novomešťanov k ich mestskej časti. „Do rekonštrukcie móla sme sa pustili radi. Veríme, že spolu s novou inštaláciou priláka ešte viac ľudí z Nového Mesta, ale aj z celej Bratislavy, ktorí si vychutnajú relax a pohodu na Kuchajde a odídu s peknými fotkami vďaka jedinečnému foto-pointu,“ povedal Adrian Bódis, Country Manager Slovak Republic spoločnosti IMMOFINANZ, ktorá stojí za obnovou móla.

Vynovené mólo

Nové mólo a fotopoint sú prvým krokom k výrazne väčšiemu prepojeniu blízkeho nákupného centra, kancelárií a areálu jazera Kuchajda.

„Kuchajda je srdcovou záležitosťou nielen Novomešťanov, ale aj mojou, veď kúsok odtiaľto som vyrastal. Preto som rád, že sa nám vlani podarilo zabezpečiť rekonštrukciu roky chátrajúceho móla, na ktoré teraz pribudlo aj symbolické srdce,“ uviedol novomestský starosta Rudolf Kusý s tým, že mestská časť pomaly rozbieha práce súvisiace s prípravou areálu na novú sezónu.

Vyhliadkové mólo na Kuchajde vybudovalo v roku 2000 neďaleké obchodné centrum. Vzniklo ako „bodka“, respektíve zakončenie prekrytia technológií, ktoré patria k centru. Samospráva v roku 2019 informovala, že sa jej s vlastníkom móla podarilo dohodnúť na jeho rekonštrukcii.

„Mólo nie je vo vlastníctve mestskej časti, preto ho nemohla zrekonštruovať na vlastné náklady,“ vysvetlila vlani v lete mestská časť. Vynovené mólo bude slúžiť pôvodnému účelu ako voľný vyhliadkový priestor bez sedenia.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM