Kultúra

Na festivale ASTORKA 2017 sa predstavia aj divadelníci z talianskej Ravenny

Hosťami tohtoročného podujatia sú známe české súbory ako napríklad Dejvické divadlo či Švandovo divadlo, ale aj budapeštianske divadlo Katona József Színhás.

Ilustračný obrázok k článku Na festivale ASTORKA 2017 sa predstavia aj divadelníci z talianskej Ravenny
3
Galéria
Zdroj: TASR

Tohtoročný divadelný festival Astorka 2017 prinesie i predstavenie talianskeho súboru Teatro delle Albe z Ravenny. Ich inscenáciu Hukot vody, inšpirovanú osudom tisícov migrantov každoročne umierajúcich vo vlnách Stredozemného mora, si návštevníci festivalu budú môcť pozrieť v stredu 25. októbra.

„Inscenácia bude síce v taliančine, ale bude použité titulkové zariadenie,“ informovala Lucia Forman, hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), ktorý je zriaďovateľom organizátora festivalu, Divadla Astorka Korzo '90.

Program 13. ročníka festivalu sa začína v utorok 24. októbra. Hosťami tohtoročného podujatia sú známe české súbory ako napríklad Dejvické divadlo či Švandovo divadlo, ale aj budapeštianske divadlo Katona József Színhás.

Popri hlavnom programe je pripravený aj sprievodný program – scénické rozhovory, koncerty, výstavy i premietania filmov. Viac sa dozviete TU.

Ilustračné foto

Divadlo Astorka Korzo '90 - Sylvia
5
Galéria
Zdroj: astorka.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM