Krimi

Muž chodil nahý a rozbíjal nábytok, navyše napadol aj policajnú hliadku

Polícia muža obvinila z výtržníctva aj z útoku na verejného činiteľa. Obvinený môže v prípade dokázania viny stráviť za mrežami až päť rokov.

Ilustračný obrázok k článku Muž chodil nahý a rozbíjal nábytok, navyše napadol aj policajnú hliadku
Zdroj: TASR

Polícia vyšetruje prípad útoku na verejného činiteľa, ktorého sa mal dopustiť 33-ročný Rastislav K. Podľa polície päsťami do tváre zaútočil na člena hliadky. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Nahý a agresívny

„Hliadka Policajného zboru (PZ) bola v nočných hodinách dňa 12. februára vyslaná do jedného z obytných domov na Štefunkovej ulici, kde sa v zmysle oznámenia mal po chodbe domu pohybovať nahý muž. Ten mal následne v jednom z bytov aj rozbíjať zariadenie," povedal Szeiff.

Policajti prišli k bytu o 23.05 h. „Na člena hliadky najskôr verbálne a následne aj fyzicky – údermi do oblasti tváre zaútočil 33-ročný muž. Na opakované výzvy muž nereagoval a vo fyzickom útoku na príslušníka PZ pokračoval aj po ich vzájomnom páde na podlahu v chodbe," doplnil hovorca.

Druhý člen hliadky chcel muža spacifikovať, ten však napadol aj jeho. Policajti nakoniec výtržníka eskortovali na policajné oddelenie. „Fyzickým útokom zo strany agresívneho muža utrpeli obaja členovia zasahujúcej hliadky PZ ľahké zranenia," dodal Szeiff.

Hrozí mu 5 rokov

Policajný vyšetrovateľ proti mužovi vzniesol obvinenie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa v súbehu s trestným činom výtržníctva. Strážcovia zákona vec realizujú v tzv. super rýchlom konaní. V zmysle trestného zákona môže obvinený v prípade dokázania viny stráviť za mrežami až päť rokov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM