Správy Samospráva

Mestský bazár ponúkne tony dobrých vecí. Určite sa niečo zíde aj vám

Vyzbierané peniaze investuje mesto do budovania stabilného Bratislavského centra opätovného použitia s názvom Kolo.

Ilustračný obrázok k článku Mestský bazár ponúkne tony dobrých vecí. Určite sa niečo zíde aj vám
17
Galéria
Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava

Na prvom bratislavskom mestskom bazári si v sobotu a nedeľu (10. a 11. 10.) budú môcť záujemcovia vyberať z 16-tisíc stále použiteľných vecí, ktoré ľudia priniesli počas septembrového zberu. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Tony dobrých vecí

„Vďaka 417 ľuďom sa nám podarilo vyzbierať 14,7 ton stále použiteľných vecí, ktoré sa ešte môžu zísť, či už domov, na šport alebo pre deti. Znížime tak množstvo odpadu a zároveň niekomu pomôžeme funkčnými vecami,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Počas septembra sa podarilo vyzbierať 5847 kníh, 2139 CD, DVD či platní, 1950 kusov skla, porcelánu a keramiky, 1299 hračiek, 1206 kusov domácich potrieb, 1164 kusov kuchynských potrieb, 619 dekorácií, 430 časopisov, 392 kusov nábytku, 358 športových potrieb, 159 tašiek, ruksakov a kabeliek, 147 kusov detského sortimentu, 143 spoločenských hier, 34 kusov chovateľských potrieb, 27 kusov elektra či 11 kočíkov.

Mestský bazár sa bude konať od 10:00 do 17:00 hod. na Bazovej 8 v areáli Komunálneho podniku Bratislavy.

Magistrát deklaruje, že bude v súlade s nariadeniami hlavného hygienika a za dodržania hygienických opatrení priamo na mieste. Vyzbierané peniaze budú vedené na transparentnom účte a budú investované do budovania stabilného Bratislavského centra opätovného použitia s názvom Kolo.

Na jeho budovaní už hlavné mesto pracuje v spolupráci s mestskými organizáciami Odvoz a likvidácia odpadu, Metropolitným inštitútom Bratislavy, Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, občianskym združením Punkt a ďalšími subjektmi. Hlavným cieľom je podporiť znižovanie množstva odpadu a šetrenie prírodných zdrojov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM