Samospráva

Koronavírus pozastavil práce na električkovej radiále. Stihnú ju dodať včas?

Mesto pozastavilo práce na Karlovesko-dúbravskej električkovej radiále, zatiaľ dočasne.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus pozastavil práce na električkovej radiále. Stihnú ju dodať včas?
19
Galéria
Zdroj: TASR

Dôvodom je aktuálna situácia v súvislosti so šírením nového koronavírusu a prijaté opatrenia na úrovni štátu. Práce sú predbežne pozastavené do stredy 25.3.

Harmonogram

Pozastavenie, pokiaľ zostane len v tomto rozsahu, zatiaľ nemá mať dosah na celkový harmonogram prác.

Počas uplynulého víkendu sa začali práce na trati pri električkovom tuneli. Cieľom bolo vymeniť výhybky pri tuneli tak, aby bola zabezpečená premávka električiek cez tunel na Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu po začatí tretej etapy modernizácie radiály. Naplánovaná je od mája tohto roka.

Dôvod

„Na mieste sa odstránili koľajnice, trolejové vedenie a odťažil sa koľajový zvršok. Vzhľadom na prijaté opatrenia v súvislosti s koronavírusom sme však museli tieto prípravné práce, ako aj dokončovacie práce na už sprevádzkovanom úseku dočasne pozastaviť,“ poznamenal hovorca magistrátu Peter Bubla.

Dôvodom pozastavenia prác je fakt, že jeden člen konzorcia je z Českej republiky a jeho zamestnanci sa na stavbu v súčasnosti nedostanú. Z Čiech sú taktiež niektorí dodávatelia materiálu.

Dlhoočakávaná rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály za 65,1 milióna eur sa začala 22. júna 2019. Realizuje ju vysúťažené konzorcium firiem DK Radiála.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM