Tomáš Stupavský Rôzne

Máte doma veľa kníh a neviete čo s nimi? Darujte ich do mestskej burzy

Milovníci kníh a literatúry pozor! Opäť sa môžete tešiť na obľúbenú burzu kníh, ktorá sa uskutoční v rámci celomestského aprílového projektu Bratislava pre všetkých 2015. No do podujatia sa môžete zapojiť aj vy.

Ilustračný obrázok k článku Máte doma veľa kníh a neviete čo s nimi? Darujte ich do mestskej burzy
Zdroj: TASR

Možno o tom ani neviete, ale doma sa vám môžu povaľovať knihy, ktoré už nepotrebujete, ale niekomu inému by určite poslúžili. Preto, ak vám niektoré iba zaberajú miesto na poličke alebo v škatuli, neváhajte ich darovať Mestskej knižnici v Bratislave.

Darované knihy si budú môcť záujemcovia zakúpiť počas charitatívnej burzy za symbolickú cenu. Vyzbieraná suma peňazí poslúži na zakúpenie zvukových kníh pre Oddelenie nevidiacich a slabozrakých na Klariskej ulici v Bratislave.

„Ten kto sa rozhodol knihy darovať, tak môže učiniť do stredy 22. apríla na ľubovoľné pracovisko Mestskej knižnice v Bratislave, či už na Úsek krásnej a cudzojazyčnej literatúry na Laurinskej ulici 5, Oddelenie odbornej literatúry na Klariskej ulici 16, Oddelenie hudobnej a umenovednej literatúry na Kapucínskej ulici 1 a na Úsek literatúry pre deti a mládež na Kapucínskej ulici 3. Všetky pracoviská sú otvorené každý pracovný deň od 8:00 h. do 19:00 h,“ informovala hovorkyňa mesta Ivana Skokanová.

Tento rok pripravuje Mestská knižnica v Bratislave v spolupráci so Staromestskou knižnicou, Knižnicou Ružinov, Knižnicou Bratislava – Nové Mesto a Miestnou knižnicou Petržalka a ďalšími menšími knižnicami v poradí už deviaty ročník obľúbenej Bratislavskej burzy kníh s charitatívnym cieľom.

Podobne ako v minulých rokoch budú aj tentoraz vyzbierané financie použité na rozšírenie ponuky zvukových nahrávok pre zrakovo znevýhodnených čitateľov, revitalizáciu fondov Oddelenia pre nevidiacich a slabozrakých a tiež na posun k modernejším formátom – ako sú zvukové knihy v CD a mp3.

Prečítajte si tiež: Knižnica v Novom Meste začala ako prvá v kraji informovať čitateľov cez sms-ky

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM