Kultúra

LETNÉ KINO: Pod holým nebom je pozeranie filmov dokonalým letným zážitkom

Letné kiná stále premietajú a ak ste si tento jedinečný letný zážitok ešte nevyskúšali, je načase. Neoľutujete.

Ilustračný obrázok k článku LETNÉ KINO: Pod holým nebom je pozeranie filmov dokonalým letným zážitkom
Zdroj: Facebook

Letné kiná už otvorili svoje brány! Zoberte priateľov a pozrite si filmy netradične – pod nočnou oblohou plnou hviezd.

Hneď na úvod si dovolíme niekoľko dôležitých rád. Ak sa chystáte na premietanie do amfiteátra, myslite na to, že lavičky sú tvrdé. Deka spraví sedenie pohodlnejším. Aj v lete bývajú noci chladné, takže si nezabudnite zobrať teplejší svetrík. Myslite tiež na komáre a majte vždy po ruke kvalitný repelent. Príjemnú zábavu.

Letné kino v Ružinove

Tohtoročné Kultúrne leto v Ružinove so sebou prinieslo okrem bohatého hudobného programu v Parku Andreja Hlinku aj bezplatné premietanie filmov pod holým nebom.

Vždy v utorok sa môžete tešiť na niektorý z najobľúbenejších filmov v Areáli hier Radosť pri Štrkoveckom jazere. Najbližšie si pozrieme film Traja bratia. Traja bratia sa vydávajú do sveta na zkusy, aby si našli nevesty a rodičia im mohli predať hospodárstvo. Súrodenci pri svojom putovaní ako kúzlom vstupujú do slávnych rozprávok, v ktorých ich čaká mnoho nástrah, nečakaných príhod a možno tiež láska…

každý utorok / 21.00 hod. / amfiteáter v Areáli hier Radosť pri Štrkoveckom jazere / vstup voľný

Letné kino na Kuchajde

V rámci Kultúrneho leta pripravila mestská časť Nové Mesto 7. ročník projektu Letného kina v areáli prírodného kúpaliska Kuchajda, ktoré bude aj tento rok fungovať formou hlasovania. Na stránke Kino na Kuchajde môžete hlasovať za jeden z troch ponúkaných filmov. Stránku treba sledovať, aby ste mohli zahlasovať za váš obľúbený film. Aktuálne si môžete vybrať z trojice filmov Aj dvaja sú rodina, Baba z ľadu a Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti. Víťazný film si pozrieme v stredu 30. augusta.

vždy v stredu a v sobotu / 21.00 hod. / Kuchajda / vstup voľný

Letné kino Rača

Letné kino privíta opäť vynovený amfiteáter v Rači. Dnes si pozrieme film Bezva ženská na krku. Česká komédia od tvorcov filmu Ženy v pokušení s Ondřejom Vetchým, Petrou Hřebíčkovovou, Miroslavom Táborským a Jiřím Langmajerom.

každý piatok / 21.15 hod. / Amfiteáter v Rači, Knižkova dolina / vstup voľný

Letné kino v Líščom údolí

Aj tento rok si pre vás mestská časť Bratislava-Karlova Ves pripravila Filmové leto v Líščom údolí. Dnes si pozrieme film Cesta z mesta. Hektický a svojrázny pobyt na dedine otočí myslenie a život rozvedeného “ajťáka”, ktorý trávil doteraz väčšinu času vo svojom softwérovom dome.

každý piatok / 20.30 hod. / Park SNP Líščie údolie / vstup voľný

Autokino Shopping Palace

Ak sa obávate hmyzu v tráve, film si môžete pozrieť aj z pohodlia vášho auta v Autokine na Zlatých pieskoch. Ako jediné premieta až trikrát týždenne – každý štvrtok, piatok a v sobotu, vždy o 21:30 hod. na parkovisku Shopping Palace Zlaté piesky. Zaparkujte, nalaďte rádio na frekvenciu 91 FM a vychutnávajte si film.

V tomto týždni sú pre vás pripravené Sex v meste 2 (dnes), Alica v Krajine za zrkadlom (sobota) a Už teraz mi chýbaš (štvrtok, 31. 8.).

vo štvrtok, v piatok a v sobotu / 21.30 hod. / Shopping Palace Zlaté piesky / vstup voľný

Letné kino Istracentrum

Večerné premietanie filmov pod holým nebom, s občerstvením na nádvorí Miestnej knižnice v Devínskej Novej Vsi, dnes ožije filmom Socialistický Zombie Mord (SZM). Zaujímavý slovenský hororovo-akčný film. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci…

každý piatok / 21.15 hod. / Istrijská 6 (Istracentrum) / vstup voľný

Amfiteáter Senec

V zrekonštruovanom amfiteátri v blízkosti Slnečných jazier môžete denne počas celého leta pozerať filmy, divadlá či predstavenia, ktoré pre vás mesto pripravilo. Program nájdete TU.

denne / Amfiteáter Senec / čas a vstupné podľa programu

Letné kino SNG – Berlinka

V priestore Berlinka v Esterházyho paláci sú pre vás pripravené žánrovo rôznorodé filmy od špičkových európskych režisérov. Najbližšiu stredu si pozrieme film Macbeth. Klasická Shakespearova tragédia sa vracia na plátna v novej verzii, nadväzujúcej na vlnu britských adaptácií diel génia alžbetínskeho divadla, v ktorých žiari súčasná herecká elita. Rolu Macbetha strvárnil Michael Fassbender, jeho ženu Marion Cotillard.

každú stredu / od 21.00 hod. / Berlinka v Esterházyho paláci / vstupné 3 eurá

Amfiteáter Pezinok

Pezinský amfiteáter bol prvý na Slovensku, ktorý mal možnosť premietať digitálne nosiče a je v nepretržitej letnej činnosti od začiatku 60. rokov. Dnes je na programe Na mliečnej ceste. Emir Kusturica sa po dlhých rokoch vracia po boku Monicy Bellucci v hlučnej a divokej komédii s prvkami modernej rozprávky.

Program nájdete TU.

denne / 21.00 hod. / Amfiteáter Pezinok / vstup voľný

Letné kino v Stupave

Prvé premietanie v letnom kine prilákalo do záhrady knižnice 80 divákov, ktorí si užili dobrú filmovú komédiu s príjemným posedením a osviežujúcimi nápojmi. V nedeľu si pozrieme film Božská Florence. Známy príbeh bohatej Florence, speváčky, ktorá vôbec nevedela spievať, ale chcela si splniť svoj životný sen – vystupovať v Carnegie Hall. V hlavných úlohách hrajú Meryl Streep a Hugh Grant.

nedeľa / 20.30 hod. / záhrada Knižnice R. Morica / vstup voľný

Letné kino na Mičurine

Prvé premietanie na Mičurine! Príďte si vychutnať najkrajší výhľad na večernú Bratislavu na Mičurin. Sledujte stránku OZ Hrad – Slavín a dozviete sa, aký film pre vás organizátori pripravia najbližšie.

utorok / 20:30 hod. / Kúpalisko Ekoiuventa / vstup voľný

NEZABUDNITE! O programe letných kín vás informujeme vždy v piatok ráno na Facebooku Bratislava24.sk.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM