Kultúra

Letné kino Film Europe sa sťahuje z Pisztoryho paláca na nové miesto. Obyvatelia sa sťažovali na hluk

Letné kino Film Europe od budúceho týždňa privíta návštevníkov na novom mieste. Z nádvoria Pisztoryho paláca sa presúva do priestorov Gorila.sk Urban Space na Nám. SNP. Dôvodom zmeny sú sťažnosti obyvateľov v okolí Pisztoryho paláca, ktorých vyrušoval hluk z filmových projekcií.

Ilustračný obrázok k článku Letné kino Film Europe sa sťahuje z Pisztoryho paláca na nové miesto. Obyvatelia sa sťažovali na hluk
Zdroj: Dnes24.sk

„Tieto sťažnosti sme uznali, nechceme v žiadnom prípade narúšať svojimi akciami dobré susedské vzťahy a život Staromešťanov,“ uviedla Dagmar Krepopová zo spoločnosti, ktorá prevádzkuje letné kino. „Veríme, že presunom do prostredia, v ktorom sa v centre Bratislavy odohrávajú kultúrne aktivity, ostane projekt pre divákov rovnako zaujímavý,“ dodala.

Ako ďalej upozornila, pôvodný zoznam filmov, ktoré tvoria program Letného kina Film Europe, sa nemení, menia sa však dni. „Premietať sa bude vždy v stredu a vo štvrtok o 21. hodine,“ spresnila Krepopová. Prvým odvysielaným filmom na novom mieste bude v stredu 8. júla bulharská excentrická politická satira Mission London.

Pozrite si prehľad všetkých letných kín v Bratislave tu: Letný večer s dobrým filmom, osviežujúcim drinkom a priamo pod holým nebom. Aká je bratislavská ponuka letných kín?

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie