Nina Táborská Kultúra

Letný večer s dobrým filmom, osviežujúcim drinkom a priamo pod holým nebom. Aká je bratislavská ponuka letných kín?

Neviete ako si spríjemniť teplý letný večer? Čo takto filmom priamo pod nočnou oblohou a dobrým drinkom k tomu? Tohtoročná ponuka letných kín v Bratislave je naozaj bohatá. Slovenská, česká či talianska klasika, dokonca vlastný výber. Pozrite sa, medzi čím sa môžete rozhodovať.

Ilustračný obrázok k článku Letný večer s dobrým filmom, osviežujúcim drinkom a priamo pod holým nebom. Aká je bratislavská ponuka letných kín?
Zdroj: Dnes24.sk

Aperol Spritz letné kino

Ešte do 8. júla si môžete vychutnať filmy pod holým nebom a rovno pri Dunaji. Aperol Spritz letné kino poteší milovníkov talianskej filmovej klasiky, ktorú si každý bude môcť vychutnať zadarmo. Chýbať nebude ani taliansky kultový drink. Každú stredu o 19:30 na nábreží pri nákupnom centre Eurovea.

„Okrem jedinečnej atmosféry talianskych filmov, prinášame aj unikátnu chuť v podobe najobľúbenejšieho talianskeho drinku Aperol Spritz. Zaujme nielen farbou zapadajúceho slnka, ale predovšetkým svojou osviežujúcou horko-sladkou chuťou. Vďaka nízkemu obsahu alkoholu je na leto ako stvorený,“ uviedla pre Bratislava24.sk brand manažérka značky Aperol pre Českú a Slovenskú republiku Eva Zakálová.

Letné kino uvedie Felliniho klasiku 8 ½ (1. júla), ktorá poteší nielen filmových fajnšmekrov. Prehliadku filmov uzatvorí snímka Kupec benátsky (8. júla), ktorou sa premietanie letného kina Aperol Spritz pre tento rok ukončí.

Letné Kino Film Europe

Kino Film Europe pripravilo v poradí druhú sezónu letného kina priamo na nádvorí Pisztoryho paláca. Filmy sa premietajú vždy vo štvrtok a v piatok o 21:00.

Prehľad filmovej ponuky:

02.07. PARÁDA

03.07. 3 SRDCIA

09.07. MISSION LONDON

10.07. PARÍŽ-MANHATTAN

16.07. FREE RANGE / BALADA O PRIJATÍ SVETA

17.07. KŇAZOVE DETI

23.07. JIMMYHO TANČIAREŇ

24.07. LÁSKA JE DOKONALÝ ZLOČIN

30.07. ŽIVOT TEJ DRUHEJ

31.07. VEĽKÁ NÁDHERA

06.08. Z PREZI­DENTSKEJ KUCHYNE

07.08. LEVIE SRDCE

13.08. RENOIR

14.08. LETO S MONIKOU

20.08. LÁSKA NA PRVÝ BOJ

21.08. VYŠŠIA MOC

27.08. BOJ SNEŽNÉHO PLUHU S MAFIOU

28.08. HOLUB SEDEL NA KONÁRI A PREMÝŠĽAL O ŽIVOTE

Viac sa dočítate tu: Nechce sa vám sedieť v uzavretých kinosálach, vychutnajte si filmy pod letnou oblohou

Letné kino@Café Berlinka

Letné kino prichádza aj do Berlinky a prinesie kvalitné a časom overené svetové tituly filmových režisérov. Organizátori hovoria o „malom filmovom festivale režisérskych hviezd v Berlinke“, ktorý vás prinúti premýšľať, diskutovať a polemizovať. Jednoducho veľké mená filmu, ktoré treba spoznať a poznať, ktorého dramaturgom je Peter Konečný.

(od 12 rokov, vstupné 2 eurá, vždy o 21:00)

Prehľad filmovej ponuky:

2. 07. PRAMEŇ PANNY

9. 07. SUNSET BOULEVARD

23. 07. BIELA STUHA

16. 07. ANTIKRIST

30. 07. DVA DNI, JEDNA NOC

Letné kino v Líščom údolí

Kultové filmy slovenskej a českej kinematografie pod hviezdnou oblohou? Karlova Ves tiež pozýva na letné kino v Líščom údolí. Počas leta si tu budete môcť pozrieť klasiku, ktorá nestarne, ako napríklad Pásla kone na betóne, Samotári či Ostro sledované vlaky.

Vstup je voľný. Filmy sa premietajú vždy o 21:00. Kto dostane chuť, kúpiť si môže chladené čapované pivo, prípadné iné občerstvenie. Ako informujú organizátori, v prípade nepriaznivého počasia sa premieta pod strechou Karloveského kultúrneho centra na Molecovej ulici.

Prehľad filmovej ponuky na júl (kino bude premietať do konca augusta):

2.07. Pacho, hybský zbojník

16.07. Samotári

23.07. Pásla kone na betóne

30.07. Lásky jednej plavovlásky

Viac sa dočítate tu: Leto v Karlovej Vsi odštartovalo! Čaká vás množstvo kultúrnych a pohybových aktivít zadarmo

Letné kino na Kuchajde

Letné kino na Kuchajde vám prináša mestská časť Bratislava – Nové Mesto. Filmy sa premietajú vždy v stredu a v sobotu o 21:30, v auguste sa štart posunie na 21:00. Podobne ako pri ostatných kinách s výnimkou Berlinky, je vstup do letného kina na Kuchajde je zdarma. O programe môžete rozhodnúť aj vy, hlasovaním na Kino.nakuchaj­de.sk.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM