Kultúra

Letná čitáreň v Medickej záhrade opäť otvorí svoje brány

Počas letných mesiacov čakajú návštevníkov aj viaceré podujatia. Pre deti sú pripravené divadelné predstavenia, stretnutia s detskou literatúrou či tvorivé dielničky.

Ilustračný obrázok k článku Letná čitáreň v Medickej záhrade opäť otvorí svoje brány
10
Galéria

Letná čitáreň v Medickej záhrade v Starom Meste opäť otvorí návštevníkom svoje brány. Stane sa tak v pondelok 10. júna.

Príjemné chvíle s knihou

„Jej hlavným poslaním je poskytnúť obyvateľom a návštevníkom Bratislavy možnosť stráviť príjemné chvíle s časopismi, denníkmi a knihami v prostredí areálu historickej Medickej záhrady,“ priblížila riaditeľka Staromestskej knižnice Judita Kopáčiková.

K dispozícii bude opäť viac ako 50 študijných miest, v ponuke zasa 78 titulov domácich a zahraničných časopisov a denníkov, ale tiež informačné a propagačné materiály o Bratislave. „Návštevníci si tiež môžu bezplatne požičať a prečítať knihy vyradené zo zbierok Staromestskej knižnice a dary od občanov,“ uviedla Kopáčiková na margo malej samoobslužnej knižnice.

Zaujímavé podujatia

Počas letných mesiacov čakajú návštevníkov aj viaceré podujatia. Pre deti sú pripravené divadelné predstavenia, stretnutia s detskou literatúrou či tvorivé dielničky. Pre dospelých sú to tradičné cykly Rozprávanie o Bratislave a Čítanie v tráve.

Dozvedia sa napríklad o bratislavských viechach, kaviarňach či pivárňach, ale tiež si zacestujú na Island, do Turecka či Kalifornie. Chýbať nebudú ani spoločenské hry či medzigeneračné tvorivé dielne.

Letná čitáreň bude otvorená denne, vrátane víkendov, od 10:00 do 18:00 hod., a to do 31. augusta. Program je zverejnený na webovej stránke www.starlib.sk, vstup na podujatia je bezplatný.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie