Kultúra

Lákavá ponuka na hrade: Môžete sa vybrať na Jadran či do Ameriky a pritom sa ani nepohnúť z Bratislavy

Slovenské národné múzeum - Historické múzeum ponúka atmosféru obľúbených dovolenkových destinácií priamo na Bratislavskom hrade.

Ilustračný obrázok k článku Lákavá ponuka na hrade: Môžete sa vybrať na Jadran či do Ameriky a pritom sa ani nepohnúť z Bratislavy
6
Galéria
Zdroj: SNM

Ide o letnú kampaň, ktorú múzeu pripravilo, aby prilákalo domácich návštevníkov na svoje výstavy. Reaguje ňou na obmedzenú možnosť Slovákov tento rok cestovať do zahraničia. „Inšpiráciou boli letáky cestovných agentúr, ktoré farbisto opisujú ponúkané zájazdy,“ informovala o tom Andrea Litváková, vedúca oddelenia prezentácie SNM – Historického múzea.

S Benkom na Jadran

„Cestujte s nami, sme svetoví“, týmto sloganom láka svojich návštevníkov múzeum na aktuálne výstavy – „ponuku dovoleniek na rok 2020“. Oddych na Jadrane ponúka na výstave Martin Benka, kde ich maliar cez svoje obrazy zavedie k „slovenskému moru“ v Chorvátsku.

Cesta za slobodou

Závan Stredomoria môžu pocítiť návštevníci výstavy Kelti z Bratislavy. Zvlášť pre dobrodruhov je určená cesta do Južnej Ameriky, a teda výstava Poklad Inkov, ktorá prináša aj možnosť vystúpiť nad údolie Urubamba a prejsť sa po meste Machu Picchu. Na cestu za slobodou sa zasa môžu vydať návštevníci výstavy N89 – Cesta k slobode.

Priaznivci histórie a divadelného umenia môžu absolvovať cestu do magického sveta divadla v rámci výstavy Divadelné storočie – stopy a postoje, pripravenej k oslave 100. výročia Slovenského národného divadla (SND).

Zájazd do minulosti

Bratislavský hrad propaguje v svojej letnej kampani aj „zájazd do minulosti“, dáva ním do pozornosti stálu expozíciu Dejiny Slovenska. Od praveku po stredovek. Jej návštevníci môžu spoznať jedinečné archeologické nálezy objavené v Tibave, Stupave, Zemianskom Vrbovku, Zohore či Bojnej.

V kampani nechýbajú ani „letné programy s animátormi“. Múzeum nimi pripomína program pre deti a starých rodičov Babka, dedko, ideme do múzea!, ktorý sa uskutoční 11. a 18. augusta vždy od 10.00 do 12.30 h, a odbornú komentovanú prehliadku Keltská cesta alebo „bratislavské Pompeje“. Tú môžu záujemcovia absolvovať 6. a 20. augusta vždy od 16.30 do 18.30 h.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM