Kultúra

Kultúrne leto 2019 v Novom Meste uzavrie Zuzana Smatanová a Polemic

Veľkú šou zažije Kuchajda v sobotu, kedy sa uskutoční tradičný Záver kultúrneho leta 2019 v Novom Meste.

Ilustračný obrázok k článku Kultúrne leto 2019 v Novom Meste uzavrie Zuzana Smatanová a Polemic
5
Galéria
Zdroj: Bratislava - Nové Mesto

Nové Mesto čaká veľká rozlúčka s letom. V piatok 6. septembra si najskôr uctí tradíciu vinohradníctva a tohtoročnú úrodu a v sobotu 7. septembra celodennou akciou plnou súťaží, kultúry a atrakcií uzavrie Kultúrne leto 2019.

Veľká párty

Piatkové Novomestské vinobranie sa začne o 17:30 hod. v areáli prírodného kúpaliska Kuchajda, kde sa uskutoční symbolické vítanie vinohradníckej úrody s krátkym kultúrnym programom. Následne sa slávnostný sprievod presunie ku kostolu Kráľovnej rodiny na Teplickej ulici, kde úroda dostane požehnanie.

Veľkú šou zažije Kuchajda v sobotu, kedy sa uskutoční tradičný Záver kultúrneho leta 2019 v Novom Meste. Celodenný program sa začne už o 10:00 hod. Dopoludňajšia súťažná a zábavná časť bude venovaná deťom a rodinám. Tešiť sa môžu opäť na množstvo zábavných a športových súťaží a atrakcií, v detskej zóne nájdu aj trampolíny, nafukovací hrad či šmykľavku. Na deti, ktoré sa zapojili do dopoludňajších súťaží, čaká tombola s lákavými cenami.

Hudobná zábava

Popoludňajší hlavný kultúrny program sa začne o 15:00 hod. a jeho vrcholom bude vystúpenie slovenskej legendy – skupiny Polemic a speváčky Zuzany Smatanovej. O zábavu sa postarajú aj hudobná rozprávka Ľadové kráľovstvo, známa speváčka a televízna „Svokra“ Gizka Oňová a chýbať nebude ani speváčka Emma Drobná

Po zotmení nastane čas na tradičnú ohňovú šou, vatru s country kapelou a na záver veľkolepý ohňostroj. Bratislava24.sk informoval Marek Tettinger, hovorca Nového Mesta.

Vstup na Novomestské vinobranie aj Záver Kultúrneho leta 2019 v Novom Meste je zdarma.

Záver Kultúrneho leta v Novom Meste
5
Galéria
Zdroj: Bratislava - Nové Mesto

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie