Samospráva

Ktorým miestam je dobré sa vyhnúť a kde je aj počas horúčav príjemne? Karlova Ves má pocitovú mapu

Interaktívna mapa slúži na zber názorov a pocitov, osobitne vo vzťahu k zmene klímy a jej dôsledkom na Karlovu Ves.

Ilustračný obrázok k článku Ktorým miestam je dobré sa vyhnúť a kde je aj počas horúčav príjemne? Karlova Ves má pocitovú mapu
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Karlova Ves spustila interaktívnu pocitovú mapu. Prostredníctvom nej môžu obyvatelia vyjadriť, ktoré verejné priestory bývajú najviac postihnuté horúčavami či prívalovými dažďami, ako aj to, ktorým miestam je dobré sa v lete vyhnúť a kde je aj počas horúčav príjemne.

Mapa pocitov

„Interaktívna mapa slúži na zber názorov a pocitov, osobitne vo vzťahu k zmene klímy a jej dôsledkom na Karlovu Ves. Aby sme mohli hľadať čo najefektívnejšie riešenia, potrebujeme mať zmapovaný stav,“ približuje Zuzana Hudeková z Referátu riadenia projektov karloveského miestneho úradu.

Karlovešťania môžu na mape uvádzať napríklad aj to, ktoré miesta sú problematické pri prívalových zrážkach, poľadovici či intenzívnom snežení. „Vyznačením na mape môžu vyjadriť aj to, kde najvýraznejšie pociťujú zlú kvalitu ovzdušia, napríklad z dôvodu vysokej prašnosti a silného znečistenia z dopravy či koncentrácie peľových častíc,“ dopĺňa samospráva.

Interaktívna pocitová mapa bude k dispozícii do konca mája. Výsledky budú zverejnené na internetovej stránke mestskej časti.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie