Rôzne Správy

Koronavírus má aj jeden zo zamestnancov kultúrnych zariadení Ružinova

Kultúrne podujatia sú už viac ako 2 týždne zrušené kvôli mimoriadnym opatreniam proti šíreniu nákazy korunavírusom. Je však otázne, kedy sa muž nakazil.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus má aj jeden zo zamestnancov kultúrnych zariadení Ružinova
31
Galéria
Zdroj: TASR

Jeden zo zamestnancov Cultusu Ružinov bol pozitívne testovaný na koronavírus. Informoval o tom starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti. Otázne je, kedy presne a kde sa nakazil.

Chorý je aj príbuzný zamestnanca

V práci bol naposledy pred 13 dňami. „Údajne bez významných kontaktov s ostatnými zamestnancami či návštevníkmi (odvtedy je už Cultus uzatvorený),“ uvádza M. Chren.

Ďalší zamestnanci Cultusu neprejavujú zatiaľ nijaké príznaky ochorenia. „Je veľmi pravdepodobné, že nákazu mohol získať inde a až po tom, ako sme Cultus uzavreli a v práci už nebol,“ dúfa Chren.

Priebeh choroby je u spomínaného muža veľmi mierny, v súčasnosti je už takmer bez príznakov. „Žiaľ, jeden člen jeho rodiny je na tom horšie,“ doplnil M. Chren.

Kultúrne podujatia sú už viac ako 2 týždne zrušené kvôli mimoriadnym opatreniam proti šíreniu nákazy korunavírusom.

O Cultuse

Spoločnosť Cultus Ružinov spravuje štyri kultúrne domy – DK Ružinov, SD Nivy, SD Prievoz a SD Trávniky a svojou činnosťou sa zameriava predovšetkým na rozvoj kultúrneho a spoločenského života v Ružinove, a to najmä organizovaním podujatí, plesov, hodov, športových podujatí, súťaží a festivalov, čím sa snaží uspokojovať kultúrne a spoločenské potreby Ružinovčanov.

Foto je ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie