Rôzne Správy

Koniec žúrkam na izbách a chodbách: Niektoré internáty v Bratislave sú v červenej fáze

Vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie v hlavnom meste, o tom vo štvrtok (24. 9.) rozhodol permanentný krízový štáb UK v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Koniec žúrkam na izbách a chodbách: Niektoré internáty v Bratislave sú v červenej fáze
5
Galéria
Zdroj: LF UPJŠ

Internáty Vysokoškolského mesta Ľ. Štúra – Mlyny Univerzity Komenského (UK) v Bratislave a vysokoškolský internát Družba prešli do červenej fázy. Vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie v hlavnom meste, ako aj na oboch komplexoch, o tom vo štvrtok (24. 9.) rozhodol permanentný krízový štáb UK v Bratislave. Informuje o tom UK na svojom webe.

Každý na svojej izbe

Ubytovaní môžu aj naďalej bývať na internátoch a stravovať sa v jedálňach. „Okrem doteraz platných bezpečnostných a hygienických opatrení však bolo potrebné prijať aj opatrenia, ktoré minimalizujú sociálne kontakty študentov,“ uvádza sa na webe najväčšej slovenskej univerzity. Po novom platí zákaz návštev ubytovaných medzi ubytovacími blokmi, počet osôb prítomných v izbe nesmie prekročiť ubytovaciu kapacitu izby a kapacita študovní je znížená na polovicu pôvodného počtu.

Zároveň platí úplný zákaz zhromažďovania a združovania osôb v interiéri aj exteriéri areálu internátov a dodržiavanie nočného pokoja od 22:00 do 07:00 hod. „Ubytovaným dôrazne neodporúčame návštevy medzi jednotlivými izbami a v prípade ďalšieho zhoršenia situácie návštevy medzi izbami úplne zakážeme,“ informuje univerzita.

Ohrozujú seba aj iných

„Hygienické a bezpečnostné opatrenia, ktoré na internátoch platia už niekoľko mesiacov, niektorí ubytovaní podceňujú a svojím nezodpovedným správaním, najmä nedisciplinovaným zhromažďovaním sa vo večerných hodinách, ohrozujú zdravie seba a iných,“ tvrdí univerzita s tým, že v prípade nedodržania nariadení hrozí ubytovaným pokuta vo výške 79 eur. V prípade opakovaného porušenia nariadení budú z internátov vylúčení.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie