KAW Rôzne Správy

Koniec státia v zápchach? Bratislavčanom pomôžu ružové bicykle

Moderné bicykle sú vybavené špeciálne odľahčeným rámom, vďaka ktorému zvládnu jazdu aj fyzicky menej zdatní.

Ilustračný obrázok k článku Koniec státia v zápchach? Bratislavčanom pomôžu ružové bicykle
4
Galéria
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Obyvatelia Bratislavy už nebudú musieť trčať desiatky minút v dopravných zápchach. Namiesto áut môžu využívať 200 nových ružových bicyklov.

Moderné odľahčené bicykle

Od dnešného (7.9.) dňa sú v hlavnom meste k dispozícii ďalšie zdieľané bicykle. Spoločnosť Rekola spustila projekt tzv. bicyklovej MHD, ktorým chce výrazne zlepšiť aktuálnu dopravnú situáciu. V prvej etape projektu sa dá požičať až 200 ružových bicyklov, ktoré sa odomykajú jednoducho, cez mobilnú aplikáciu. Bratislava24 o tom informoval hovorca spoločnosti Rekola Martin Žarnovický.

Jazda stojí 1 euro, mesačné predplatné na neobmedzený počet jázd je počas prvého týždňa prevádzky zlacnené na 4,50 eura.

Ružovými bicyklami sa bude dať odviezť do mestských častí, ktoré trpia najhoršou dopravnou situáciou v meste. Aktuálne sú k dispozícií najmä v širšom centre Bratislavy, pri železničných staniciach a autobusovej stanici, v Novom Meste, Petržalke a v častiach Ružinova a Karlovej Vsi.

V meste je k dispozícii približne 250 stojanov. Čoskoro sa do systému bicyklovej MHD pripoja aj ďalšie mestské časti a pribúdať bude aj počet bicyklov.

Bratislavčania sa môžu tešiť na moderné bicykle so špeciálne odľahčeným rámom, vďaka ktorému zvládnu jazdu aj fyzicky menej zdatní. Všetky bicykle majú prevodovku pre jazdy do kopca a veľký košík na batožinu či nákupy. Fungovať budú 24 hodín denne, 365 dní v roku, teda aj počas zimných mesiacov.

Ako na to?

Ak chcete jazdiť ružovými bicyklami, najprv si stiahnite mobilnú aplikáciu Rekola a vytvorte si účet. Potom môžete nasadnúť na bicykel, pričom každá jazda vás bude stáť symbolické 1 euro. Ak urobíte 4 jazdy za mesiac, zaplatíte za každú iba 50 centov v rámci štandardného predplatného. Držitelia karty Multisport budú mať Rekola dvakrát denne na hodinu úplne zadarmo.

Pravidelným užívateľom sa oplatí kúpiť mesačné predplatné Premium, ktoré zahŕňa neobmedzený počet jázd na celý mesiac. Do nedele 13. 9. je v predaji za akčnú cenu 4,50 eura, následne bude stáť 9 eur za mesiac.

Zdieľané ružové bicykle v Bratislave
4
Galéria
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM