Rôzne

Komplikácie pri obnove karloveskej radiály spôsobia zdržanie niektorých prác

V rámci rekonštrukcie radiály doteraz odstránili trolejové vedenie, koľajový zvršok a je už odkopaný starý koľajový spodok.

Ilustračný obrázok k článku Komplikácie pri obnove karloveskej radiály spôsobia zdržanie niektorých prác
20
Galéria
Zdroj: TASR

Pri rekonštrukcii Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave došlo k zdržaniu niektorých plánovaných prác. Stalo sa tak po odkopaní koľajového spodku z dôvodu existencie nových inžinierskych sietí v trati, ktorých správcovia nie sú známi. Hlavné mesto momentálne vyhodnocuje, aký dosah to bude mať na plánované termíny výstavby. Potvrdil to hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Čo je už hotové?

V rámci rekonštrukcie radiály doteraz odstránili trolejové vedenie, koľajový zvršok a je už odkopaný starý koľajový spodok. „Prekladajú sa potrebné inžinierske siete a spevňuje sa podložie. Následne sa začne robiť nový koľajový spodok. Súbežne sa uskutočňuje proces výberu a prípravy všetkých prvkov mestského mobiliára, ktorý bude osadený na zastávkach električiek, ale aj v okolí stavby,“ spresnil Bubla.

V Bratislave sa 22. júna začala dlhoočakávaná rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály za 65,1 milióna eur s DPH. Potrvá do septembra 2020 a rozdelená bude na viacero etáp. V dôsledku prác bude nasledujúce mesiace na viacerých miestach Karlovej Vsi a Dúbravky obmedzená doprava vrátane výluky električiek.

Hlavné mesto preto zaviedlo aj veľkú prázdninovú zmenu v cestovných poriadkoch a trasách električiek. Bližšie informácie o modernizácii radiály, dopravných obmedzeniach i zmenách v MHD nájdu ľudia na webe www.zvladneme.to.

Rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave
20
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM