Rôzne

Kde v Bratislave si užijete zimné korčuľovanie a koľko vás to bude stáť?

V Bratislave je niekoľko miest, kde si môžete užiť zimné korčuľovanie, a to napriek tomu, že vonku stále vládnu plusové teploty. Zistili sme za vás, kde je to možné.

Ilustračný obrázok k článku Kde v Bratislave si užijete zimné korčuľovanie a koľko vás to bude stáť?
5
Galéria
Zdroj: Ružinovský športový klub

S predvianočným obdobím sa v Bratislave spájajú nielen vianočné trhy a nákupy darčekov, ale aj korčuľovanie na ľade. Zistili sme za vás, kde a za koľko si môžete užívať obľúbený zimný šport.

Hor sa na ľad!

Radi sa korčuľujete? Zima v hlavnom meste sa dá tráviť aj na umelých klziskách, ktorých tu máme hneď niekoľko. Pozrite si ich zoznam s adresami, otváracími hodinami a cenami.

Mobilná ľadová plocha Štrkovec – tento rok, rovnako ako vlani, nebude v prevádzke.

Zoznam budeme priebežne aktualizovať.

Ľadová plocha pred DK Ružinov

V Ružinove si tento rok užijete korčuľovanie na umelom ľade so švajčiarskou technológiou Glice. Klzisko je ekologické, nepotrebuje k prevádzke vodu ani teploty pod nulou. K dispozícii je aj brúsenie a požičovňa korčúľ. Plochu na Ružinovskej ulici veľkosti 24 × 12 metrov môžete využívať do 22. februára 2020.

Otváracie hodiny: pondelok – piatok od 14:00 – 21:00 hod., v sobotu – nedeľu od 10:00 – 21:00 hod.

Vstup je voľný!

Zimný štadión Ondreja Nepelu

Ľadová plocha Zimného štadióna Ondreja Nepelu na Odbojárov 9 bude aj tento rok dostupná verejnosti. Nielen profesionálni hokejisti či krasokorčuliari sú tu vítaní, ale samozrejme aj rodiny s deťmi. K dispozícii je aj brúsenie a požičovňa korčúľ.

Otváracie hodiny nájdete TU.

Vstupné nájdete TU.

Zimný štadión v Dúbravke

Dúbravčania a všetci, ktorí si chcete prísť otestovať svoje schopnosti na ľade, príďte na Harmincovu 2. Požičovňa korčúl na ZŠ Harmincova je zatvorená z dôvodu stavby tribúny na Zimnom štadióne.

Otváracie hodiny nájdete TU.

Cenník nájdete TU.

Ice Aréna – Zimný štadión Lamač

Zimák v Lamači na Borinskej ulici 8 ponúka pre záujemcov každého veku individuálne aj kolektívne kurzy korčuľovania a krasokorčuľovania. Ak nemáte korčule nevadí, môžete si ich zapožičať priamo na štadióne.

Otváracie hodiny nájdete TU.

Pre obyvateľov Lamača je verejné korčuľovanie bezplatné. Nelamačania: deti do 15 rokov 0,50 eur, dospelí 1 euro.

Avion Aréna

Klzisko s rozmermi 30 × 15 metrov je raritou v obchodných centrách na Slovensku. Aréna v Avion Shopping parku je otvorená celoročne, každý deň v roku. K dispozícii je aj brúsenie a požičovňa korčúľ.

Otváracie hodiny pre verejnosť: pondelok, utorok, štvrtok, piatok: 17:00 – 19:00 hod., streda: 10:00 – 12:00 hod., 17:00 – 19:00 hod., sobota a nedeľa: 10:00 – 19:00 hod.

Cenník nájdete TU.

Vajnorská ľadová plocha

Ľadová plocha vo Vajnoroch bude v sezóne 2019/2020 otvorená približne v polovici decembra. Sledujte stránku mestskej čast a včas sa dozviete všetko dôležité.

Zimný štadión Vladimíra Dzurillu

Bezplatné verejné korčuľovanie na zimnom štadióne na Ružinovskej 2 býva každú nedeľu v čase od 15:00 do 16:45 hod. v Hale 2.

Petržalský zimný štadión

Štadión na Marie Curie-Sklodowskej 1/A v Petržalke je v prevádzke celoročne. Rozpis verejného korčuľovania treba sledovať na domovskej stránke, zvyčajne má ale verejnosť priestor v sobotu v popoludňajších hodinách. Požičovňa a brúsenie korčúľ k dispozícii.

Cenník: dospelí – 3 eurá, deti 2,50 eur

Klzisko Eurovea

Korčuľovať sa budete môcť aj pred Euroveou. Plocha veľkosti 800 metrov štvorcových bude oficiálne otvorená od 15. decembra. K dispozícii bude aj bezplatná požičovňa korčúľ. Na klzisku bude v stredy a soboty pravidelná škola korčuľovania. Klzisko bude otvorené do 29. februára 2020.

Otváracie hodiny: pondelok – piatok: 13:00 – 21:00 hod., sobota – nedeľa: 10:00 – 21:00 hod.

Klzisko je pre verejnosť zdarma.

Klzisko pred River Parkom

Korčuľovať sa môžete aj na klzisku pred River Parkom. Na exteriérové klzisko s rozlohou 375 štvorcových metrov je vstup pre verejnosť zadarmo. Hneď vedľa je požičovňa korčúľ, kde si môžete požičať aj prilbu, dať korčule nabrúsiť a odložiť si batožinu.

Otváracie hodiny: pondelok – nedeľa od 10:00 – 22:00 hod.

Klzisko na Hviezdoslavovom námestí

Pod holým nebom môžete korčuľovať aj na ploche klziska 40 × 10 metrov na Hviezdoslavovom námestí. K dispozícii je aj brúsenie a požičovňa korčúľ.

Otváracie hodiny: pondelok – nedeľa od 10:00 – 22:00 hod.

Vstupné na klzisko je bezplatné.

Klziská v Bratislave
5
Galéria
Zdroj: TASR

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM