Kandidatúru na starostu Starého Mesta zvažuje aj poslanec Martin Borguľa

Borguľa sa v súčasnosti stretáva s obyvateľmi mestskej časti a rozpráva sa s nimi o najpálčivejších problémoch.

Ilustračný obrázok k článku Kandidatúru na starostu Starého Mesta zvažuje aj poslanec Martin Borguľa
Zdroj: Martin Borguľa FB

Kandidatúru na starostu Starého Mesta zvažuje aj miestny poslanec Martin Borguľa, ktorý zároveň sedí v mestskom i krajskom zastupiteľstve. Začal preto so zbieraním podpisov pod nezávislú kandidatúru. Tú oficiálne ohlási, keď bude vidieť dostatočnú podporu od občanov.

Zbiera podpisy

„Napriek tomu, že som dávnejšie vyhlásil a vo svojom vnútri sa zaprisahal, že na starostu kandidovať nebudem, po tom, ako vidím, čo sa deje v Starom Meste v prospech finančných skupín, ako vnímam pasivitu celé volebné obdobie, keď je vedenie Starého Mesta aktívne len tesne pred voľbami, ako vidím odborne slabých kandidátov s nulovými skúsenosťami v komunálnej politike, rozhodol som sa zbierať podpisy,“ uviedol Borguľa.

V súčasnosti sa stretáva s obyvateľmi mestskej časti a rozpráva sa s nimi o najpálčivejších problémoch. Chcú podľa neho vidieť zásadné zmeny v oblasti čistoty, zelene, parkovania či bezpečnosti, teda žiadne predvolebné kozmetické úpravy. „Ak zistím, že mám dostatočnú podporu, tak budem kandidovať na starostu,“ doplnil Borguľa. Na otázku, či podobne ako v minulosti uvažuje aj o primátorskom poste, odpovedal záporne. „Na primátora kandidovať nebudem a rovnako nebudem kandidovať na miestneho poslanca,“ dodal Borguľa.

Ďalší kandidáti

Do boja o funkciu starostu Starého Mesta už vstúpila dizajnérka a aktivistka Dana Kleinert z tímu okolo kandidáta na primátora Bratislavy Matúša Valla, ktorú podporuje hnutie Progresívne Slovensko a strana SPOLU – občianska demokracia. Kandiduje aj urbanistka, bývalá odborná zamestnankyňa bratislavského magistrátu a súčasná poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Zuzana Aufrichtová. Tá je spoločnou kandidátkou strán SaS, Zmena zdola a OKS a hnutí OĽaNO, Sme rodina a NOVA.

O kreslo chce zabojovať IT konzultant Michal Šulek ako kandidát iniciatívy .TERAZ v spolupráci so Stranou moderného Slovenska. Súčasný starosta Radoslav Števčík sa zatiaľ k opätovnej kandidatúre oficiálne nevyjadril.

Zdroj: TASR