Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Zájdite na Zodpovedné trhovisko aj Na pol litra so starostom

Počas pracovného týždňa sa príjemne odreagujete na festivale japonskej kultúry či pri rozhovoroch o Austrálii.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Zájdite na Zodpovedné trhovisko aj Na pol litra so starostom
Zdroj: TASR

Australia Stories

Začnite písať svoj austrálsky príbeh. Putovná séria eventov po celom Slovensku pokračuje v Bratislave. Dozviete sa všetky informácie potrebné pre vašu austrálsku cestu od študentov, ktorým Austrália zmenila život.

pondelok / Luna Bar / 17:00 hod. / vstup je zdarma

Zodpovedné trhovisko pre deti

Vyskúšať, vymeniť, ochutnať a, najmä, nakupovať zodpovedne. To všetko budete môcť spolu so svojimi deťmi na Zodpovednom trhovisku. Stánky známych firiem aj malých start-upov sú totiž určené práve najmenším. Pre deti budú pripravené zdravé dobroty, drevené hračky či ergonomické nosiče. Staršie deti si budú môcť užiť kurz separovania odpadu či správneho čistenia zúbkov. Na trhovisko zavíta aj Dano Heriban so svojou kapelou.

utorok / Stará tržnica / od 15:00 do 19:00 hod. / vstup voľný

Nové písmo pre žiakov

Súčasné písané písmo, ktoré sa používa na školách, má mnoho nevýhod pre žiakov, učiteľov a grafických dizajnérov. Na podujatí sa bude spoločne hľadať riešenie v podobe nového spojitého, písaného písma. Podujatie je sprievodnou akciou Národnej ceny za dizajn. Cenu spoločne udeľujú Slovenské centrum dizajnu a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. Tento ročník patrí komunikačnému dizajnu a prácam, ktoré boli zrealizované v období počas rokov 2016 a 2017.

streda / Fakulta architektúry STU / 17:30 hod. / vstup voľný

Na pol litra so starostom

Už štvrtý rok pokračuje Dúbravka s hromadnými odbermi krvi pod názvom Na pol litra so starostom. Vedenie mestskej časti ho organizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. Vítaní sú pravidelní darcovia a aj tí, ktorí darcovstvo ešte neskúsili. Darovať krv môže každý vo veku 18 až 60 rokov.

Ak sa rozhodnete darovať najvzácnejšiu tekutinu, prineste si občiansky preukaz a kartičku poistenca. Národná transfúzna služba odporúča večer pred odberom a aj ráno piť čo najviac tekutín a večer zjesť len niečo ľahšie, diétnejšie. Pred odberom si dať napríklad pečivo, med, ovocie či zeleninu.

štvrtok / KC Fontána v Dúbravke / od 8:00 hod.

Nipponfest a Hangukon

Nipponfest je festival japonskej kultúry, Hangukon chce zvyšovať povedomie o kórejskej kultúre. Aj tento rok sľubujú víkend nabitý exotikou, zábavou a jedinečnou atmosférou. Vychutnajte si piatkový filmový večer plný japonskej aj kórejskej kinematografie. Mladší si prídu na svoje pri premietaniach animovaných filmov. Workshopy vám ukážu, ako dobre navariť. Pripravená je aj kostýmová súťaž cosplay a spevácka súťaž karaoke.

piatok – nedeľa / DK Zrkadlový háj / deti do 10 rokov a ľudia s preukazom ZŤP majú voľné vstupné

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM